Wiadomości
Młodzi ludzie już korzystają z Youth Pointu (Fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel)

czwartek,

13 czerwca 2019

12:45

Miejsce, w którym młodzi mają rozwinąć swoje talenty. W gdańskim Nowym Porcie zaczął działać Youth Point

Jest kuchnia, galaktyczna łazienka, pokój do terapii i profesjonalne studio nagrań. W Nowym Porcie w Gdańsku zaczął działać Youth Point. Swoje aktywności będzie tam prowadzić młodzież ze Stowarzyszenia 180 Stopni.
Youth Point mieści się na parterze kamienicy przy ulicy Na Zaspę 53. Lokal, który był w zasobach komunalnych miasta, został przez nie udostępniony i wyremontowany. To wszystko w ramach rewitalizacji Nowego Portu z Twierdzą Wisłoujście. – To drugi lokal, po Centrum Wsparcia i Terapii Rodzin na Dolnym Mieście, który uruchomiliśmy w ramach obecnie realizowanych projektów rewitalizacji. Wkrótce powinna ruszyć przebudowa kolejnego lokalu przeznaczonego na działania społeczne w Nowym Porcie, przy ul. Floriańskiej – mówi Ewa Pielak, zastępca dyrektora BRG, kierownik Zespołu Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego.

- Youth Point powstał wspólnymi siłami. Będziemy tutaj realizować zajęcia animacyjne, oraz socjoterapię. To będzie miejsce, gdzie będziemy wspierać młodych ludzi, a oni będą rozwijać swoje talenty - mówi Monika Popow ze Stowarzyszenia 180 Stopni i koordynatorka Youth Pointu.

RÓŻNE MOŻLIWOŚCI

Młodzi do dyspozycji mają niedużą salę taneczną z wielkim lustrem, kuchnię, łazienkę, pokój do wypoczynku i rozmów, a także najbardziej wyczekiwane studio nagrań. – Wreszcie! Trzy lata czekaliśmy na ten obiekt, w którym możemy działać, prowadzić nasze projekty. Coraz więcej ludzi będzie tutaj przychodzić. Będzie świetnie, a wakacje mamy już zaplanowane – cieszą się Andżelika Bogdańska i Wiktoria Aszyk.


- Studio jest otwarte nie tylko dla nas, ale także dla mieszkańców Nowego Portu. Będziemy tu nagrywać między innymi audiobooki czy nagrania lektorskie. Bardzo się cieszymy z tego miejsca – dodają Grzesiek OZO Brzozowski i Kamil Polański.

Stowarzyszenie 180 Stopni serdecznie zaprasza na dni otwarte. Od 17 do 21 czerwca w godz. 13-19 można odwiedzić Youth Point przy ul. Na Zaspę 53, obejrzeć wyremontowany lokal i dowiedzieć się więcej na temat jego działalności.

 

Aleksandra Nietopiel/mili