Wiadomości
Dni seniora są cyklem spotkań, warsztatów, wykładów i wystaw dedykowanych starszym mieszkańcom Sopotu (fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

środa,

12 czerwca 2019

16:55

Niezwykły festyn w Sopocie. Tylko seniorzy potrafią się tak cieszyć życiem [ZDJĘCIA]

W Sopocie odbył się festyn z okazji Sopockich Dni Seniora. Na terenie Domu Pomocy Społecznej ustawiono stoiska tematyczne i kąciki porad medycznych oraz opiekuńczych. Odbyły się pokazy aktywnych seniorów, turnieje, a nawet zabawa taneczna.


W środę na boisku DPS przy ulicy Mickiewicza zrobiło się gwarnie. Mimo wysokiej temperatury, termometry wskazywały 34 stopnie Celsjusza, festyn odwiedziło liczne grono reprezentantów srebrnego pokolenia. Oprócz mieszkańców Sopotu, w imprezie udział wzięli także goście z Gdańska i Gdyni oraz turyści.

"RUCH TO ZDROWIE"

- Jestem pod dużym rażeniem organizacji. Nie spodziewałam się, że będzie tak wesoło. Zaimponowały mi też panie uprawiające gimnastykę. Myślę, że mogłaby dołączyć do takich zajęć, bo ruch to zdrowie - mówiła jedna z uczestniczek festynu.

- Ja przyszedłem tu po poradę. Mam problemy z równowagą, co utrudnia mi chodzenie. Panie ze stoiska zapisały mi, gdzie mam się zgłosić. Wcześniej nie wiedziałem, że mamy w Sopocie szpital geriatryczny - mówił inny z gości imprezy.

JB20190612012Fot. Jurek Bartkowski/FotobankPL/UMS


ZABAWA TANECZNA

Wśród wystawców pojawili się reprezentanci m.in. miejskich instytucji, organizacji senioralnych czy fizjoterapeuci. Można było także wspomóc sopockie sklepy charytatywne LukLuk, kupując m.in. ubrania, co przyciągało liczne grono pań.

W strefie pokazowej zbudowana została scena, na której odbyły się koncerty i pokazy aktywnych seniorów. Po godzinie czternastej rozpoczęła się zabawa taneczna, którą skończono jednak nieco wcześniej z uwagi na upał.

JB20190612023Fot. Jurek Bartkowski/FotobankPL/UMS


"RUSZYĆ W SOPOT"

- Dni Seniora to sukces kooperacji wielu instytucji miejskich, organizacji pozarządowych i środowisk senioralnych. To wydarzenie nowe, ale będące kontynuacją odbywających się od 9 lat Sopockich Targów Seniora. Zauważyliśmy, jak dużym zainteresowaniem cieszą się targi i widząc potencjał, postanowiliśmy, jak głosi nasze hasło "ruszyć w Sopot". Przeanalizowaliśmy różne obszary związane z polityką senioralną i zaplanowaliśmy pięć dni, z których każdy ma swój temat. Dzisiejszy festyn poświęcony jest sportowi i rekreacji. Wspólna praca wszystkich zaangażowanych osób jest imponująca, chyba dlatego pogoda nam dopisuje - mówił zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie Maciej Kisała.

JB20190612020Fot. Jurek Bartkowski/FotobankPL/UMS


DNI SENIORA

Dni seniora są cyklem spotkań, warsztatów, wykładów i wystaw dedykowanych starszym mieszkańcom Sopotu. Wydarzenia odbywają się nie tylko w centrum, ale także w poszczególnych dzielnicach miasta w Domach Sąsiedzkich. Kolejną dużą imprezą plenerową będzie piątkowa impreza na Placu Zdrojowym przy molu. Program wydarzeń dostępny jest na radiogdansk.pl >>> TUTAJ.


Piotr Puchalski
Napisz do autora: p.puchalski@radiogdansk.pl


Zobacz Galerię