Wiadomości
Ostrzeżenie obowiązuje do czwartku (Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

wtorek,

11 czerwca 2019

09:50

Nawet 32 stopnie. Najbliższe dni zapowiadają się BARDZO upalnie [POGODA]

Po burzowym poniedziałku idą upały. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne 2 stopnia. Alert jest aktualny do czwartku do godziny 20. W dzień prognozowana temperatura wyniesie od 30 do 32 stopni Celsjusza, jedynie nad Zatoką Gdańską od 24 do 26 stopni. W nocy termometry pokażą od 16 do 18 stopni.

Synoptycy IMGW zaznaczają w swoich raportach, że możliwe jest wprowadzenie kolejnych alarmów. Nie wyklucza ponownego wydania ostrzeżenia o upale, które będzie obowiązywało od piątku.

Oprócz upałów należy spodziewać się kolejnych burz z towarzyszącymi im porywami wiatru do 90 km/h. Instytut zapewnia, że mieszkańcy zagrożonych terenów zostaną poinformowani poprzez wiadomość sms.JAK SOBIE RADZIĆ Z UPAŁAMI?

Przypominamy, że podczas upałów warto pamiętać o piciu dużych ilości wody oraz utrzymywaniu diety złożonej głównie z owoców i warzyw. Należy również unikać spacerów w godzinach, gdy nasłonecznienie jest największe, czyli między godz. 11 a 17. Czapki i kapelusze w najbliższym czasie są bardzo wskazane. Pamiętajmy również, że duże różnice temperatur nie są korzystne dla organizmu.


Dzięki zastosowaniu się do powyższych wskazań na pewno znacznie łatwiej będzie nam przetrwać ciężkie upały. I choć po zimie jesteśmy spragnieni słońca i ciepła, to w te szczególnie gorące dni lepiej zachować ostrożność, aby móc się później w pełni cieszyć latem.

kh/mar