Wiadomości
Rozpoczął się proces wymiany kart przed zmianą przewoźnika obsługującego komunikację (Fot. Radio Gdańsk/Wojciech Stobba)

wtorek,

11 czerwca 2019

08:51

Wymiana przewoźnika oznacza wymianę kart autobusowych. Ważna informacja dla pasażerów

Ponad 20 tysięcy kart miejskich do wymiany w Tczewie. Powodem jest zmiana przewoźnika obsługującego miejską komunikację. Nowe autobusy wyjadą na ulice miasta 1 lipca.


Tylko do końca czerwca tczewianie będą mogli korzystać w autobusach z dotychczasowych kart miejskich. Rozpoczął się proces wymiany kart przed zmianą przewoźnika obsługującego komunikację. 1 lipca na ulice miasta wyjadą autobusy spółki Gryf. Firma będzie wozić tczewian przez półtora roku. Władze miasta liczą, że do końca 2020 roku uda się wprowadzić wspólny bilet metropolitalny, który będzie obowiązywał od momentu podpisania kolejnego kontraktu na obsługę komunikacji miejskiej.

– Karty miejskie można wymieniać w punkcie znajdującym się przy peronie pierwszym dworca kolejowego. Wymiana karty jest bezpłatna – informuje Małgorzata Mykowska z Urzędu Miejskiego w Tczewie. Od połowy lipca niewykorzystane do końca tego miesiąca środki będą przenoszone ze starych kart na nowe.

 

22 TYSIĘCY DO WYMIANY

W Tczewie zostanie wymienionych około 22 tysięcy kart miejskich, które były aktywne w ciągu ostatnich dwóch lat. W ciągu dziesięciu lat funkcjonowania w mieście elektronicznego biletu wydano w sumie ponad 50 tysięcy kart.

Wojciech Stobba/jr