Wiadomości
Przewodniczący RROG Maciej Glamowski, wiceprzewodniczący Marek Łangowski oraz sekretarz Anna Prejs podkreślają znaczenie współpracy (Fot. Radio Gdańsk/Marcin Lange)

poniedziałek,

10 czerwca 2019

14:56

Specjalna rada przy PSSE połączy przedsiębiorców i samorządowców. "Aby głos każdego powiatu był słyszalny"

Samorządowcy i przedsiębiorcy będą wspierać rozwój Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W poniedziałek powołana została Rada Rozwoju Obszaru Gospodarczego przy PSSE. W jej skład weszli przedstawiciele wszystkich powiatów z Pomorza i województwa kujawsko-pomorskiego, oraz przedsiębiorcy z firm funkcjonujących w Strefie.

- Zależy nam, aby głos każdego powiatu był słyszalny. Dobra współpraca między przedsiębiorcami i samorządami to podstawowy warunek budowania sprzyjającego otoczenia dla biznesu, a co za tym idzie, także rozwoju regionu. Ta współpraca u nas już jest, ale Rada pozwoli usystematyzować działania tych środowisk, ułatwi wymianę informacji, sugestii, uwag, co z pewnością przełoży się na jeszcze sprawniejsze wprowadzanie koniecznych zmian, czy usprawnień - podkreśla Przemysław Sztandera, prezes PSSE.

Przewodniczącym Rady został Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza, a do jej zarządu weszli też Marek Łangowski, prezes firmy TMA Automation, oraz Anna Prejs, radca prawny z firmy B.A.U.S.A.T.

WSPÓLNA PLATFORMA KOMUNIKACJI

- Reprezentuję małe przedsiębiorstwo i choćby z tego względu bliskie są mi sprawy właśnie takich firm funkcjonujących w PSSE - mówi Marek Łangowski. - To choćby kwestia nieruchomości. W Strefie nie brakuje takich, przeznaczonych dla dużych firm, ale potrzebne są również atrakcyjne przestrzenie dla mikro i małych przedsiębiorstw. Kolejna kwestia to promocja i dostępność kadr pracowniczych. Liczę, że wspólnie, poprzez Radę, uda nam się skutecznie promować na uczelniach technicznych kształcenie na kierunkach, na których potrzebujemy pracowników. A potrzebujemy inżynierów o bardzo wysokich kwalifikacjach.

Rada Rozwoju Obszaru Gospodarczego przy PSSE łączy mikro, małe i średnie oraz duże przedsiębiorstwa i przedstawicieli władz samorządowych. Jej powstanie reguluje przyjęta w 2018 roku ustawa o wspieraniu nowych inwestycji.

Marcin Lange/pb