Wiadomości
Tysiące osób wyruszyło ulicami centrum Gdańska w kierunku terenów stoczniowych (fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

niedziela,

09 czerwca 2019

17:04

10. Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Gdańska. "To miasto ludzi, którzy promują wartości chrześcijańskie" [ZDJĘCIA]

Ulicami Gdańska przeszedł dziesiąty już Marsz Dla Życia i Rodziny. Wzięło w nim udział kilka tysięcy osób w różnym wieku, głównie ubranych na biało, które zamanifestowały swoją wiarę oraz przywiązanie do wartości takich jak obrona życia oraz rodzina.

Marsz rozpoczął się wspólną modlitwą w pobliżu kaplicy królewskiej Bazyliki Mariackiej w Gdańsku. Następnie tysiące osób wyruszyło ulicami centrum Gdańska w kierunku terenów stoczniowych.
 
Głównym przesłaniem marszu jest obrona wartości rodzinnych, które, zdaniem organizatorów wydarzenia, są obecnie zagrożone. - Istotą jest to, żebyśmy pokazali się jako chrześcijanie. Fundamentem naszego życia jest rodzina - mówił ksiądz Krzysztof Ławrukajtis. - Zagrożenia widzimy w kontekście młodych ludzi, którzy wybierają często życie partnerskie, zamiast małżeńskiego. Konsekwencją późnej decyzji o małżeństwie jest to, że rodzi się mniej dzieci. Wybieramy często bardziej karierę niż życie w małżeństwie, które jest nam dane w celach rozwoju duchowego - dodał kapłan.

- Jest to w jakimś sensie odpowiedź na to, co niedawno wydarzyło się w Gdańsku, na marsze podczas których promuje się wartości niechrześcijańskie. Dzisiaj chcemy pokazać gdańszczanom, Polsce i światu, że Gdańsk jest miastem ludzi, którzy promują wartości chrześcijańskie, dlatego idziemy w tysiącach z radością - dodawał ksiądz Dawid Szabowski.

"ŚWIĘTUJEMY RODZINĘ"

- Jesteśmy tu z przyjaciółmi, jesteśmy za normalną rodziną "kobieta, mężczyzna i dzieci". Ja bym chciała, aby każde dziecko mogło się urodzić, tak jak ja się urodziłam, żeby każdy miał okazję do życia. Musimy bronić wartości rodziny. Dziś jest wielki dzień, zesłanie Ducha Świętego. Tak, jak są marsze czarne, ja jestem za białym marszem i dlatego tu jestem. Świętujemy życie, świętujemy rodzinę - mówili uczestnicy marszu.
 
Marsz zakończył się festynem rodzinnym przy Sali BHP. Tam też odbyły się koncerty zespołów TGD oraz Armia Dzieci.

Rafał Mrowicki

Zobacz Galerię