Wiadomości
Uroczysta sesja Sopockiej Rady Seniorów Fot. Radio Gdańsk / Jacek Klejment

poniedziałek,

10 czerwca 2019

15:10

Sopockie Dni Seniora - 5 dni atrakcji dla srebrnego pokolenia [PROGRAM]

Uroczystą sesją Sopockiej Rady Seniorów rozpoczęły się Sopockie Dni Seniora. Do piątku w różnych częściach miasta odbywać się będą warsztaty, pokazy, wykłady, koncerty, spotkania. Każdy dzień ma charakter tematyczny, dedykowany konkretnemu obszarowi polityki senioralnej: aktywność obywatelska, bezpieczeństwo, edukacja, aktywność fizyczna, zdrowie i kultura. Wiele z tych propozycji ma charakter międzypokoleniowy, na które mogą przyjść dziadkowie wraz z wnukami.
Swoją ofertę zaprezentują m.in. Domy Sąsiedzkie, Muzeum Sopotu czy Grodzisko. W ramach Sopockich Dni Seniora odbędzie się również uroczyste zakończenie roku akademickiego Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Cykl imprez zakończy się w piątek koncertami na molo. Na większość wydarzeń wstęp jest wolny, oprócz trzech spotkań zamkniętych, na które uczestnicy dostali zaproszenia.

FESTYN Z POTAŃCÓWKĄ
 
Sopockie Dni Seniora to zarówno imprezy kameralne, jak również duże plenerowe otwarte dla wszystkich chętnych. 12 czerwca w godz. 11-16 organizatorzy zapraszają na festyn, który odbędzie boisko Domu Pomocy Społecznej przy ul. Mickiewicza. Dla uczestników przewidziano mnóstwo atrakcji, m.in. warsztaty artystyczne, zajęcia ruchowe, pokazy makijażu, degustację sopockiej solanki, występy na scenie, a na zakończenie potańcówkę z muzyką na żywo.

Na stoiskach sopockich instytucji i organizacji informacji udzielać będą m.in. przedstawiciele Straży Miejskiej, ZUS, Urzędu Pracy, MOPS, Domu Pomocy Społecznej czy rzecznika praw konsumenta. Będzie można również zasięgnąć porady geriatry i podologa, wykonać badanie słuchu oraz poznać ofertę zabiegów rehabilitacyjnych, a w sklepie charytatywnym nabyć modną odzież za niewielką cenę. Uszakowo zaprezentuje swoją ofertę zachęcając do adopcji królików. Można przyjść i pogłaskać królika.
 
KONCERTY NA MOLU
 

14 czerwca w godz. 12-15 w muszli przy molu odbędzie się koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot oraz zespołu Kobiety Duo, a także pokazy taneczne w wykonaniu seniorów. Zaprosimy do degustacji i prezentacji przygotowywania zdrowych soków z warzyw i owoców, do wspólnej zumby, nauki tańca hiszpańskiego oraz wykonania pamiątkowych zdjęć w fotobudce.

Szczegółowy program dostępny na stronie Sopockiego Centrum Seniora oraz w informatorze miejskim "Przepis na Sopot".

ulotka dni plakat

Organizatorzy: Miasto Sopot, Sopockie Centrum Seniora, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie, Sopocki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Partnerzy:
Dom Pomocy Społecznej w Sopocie, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, Sopockie Domy Sąsiedzki, Sopoteka, Biblioteka Sopocka, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych, Stowarzyszenie na Drodze Ekspresji, Muzeum Sopotu, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku oddział Grodzisko Sopot, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Bart, Zdrowi i Aktywni, Kooperacja, Kąpielisko Morskie Sopot.

Patronat honorowy:
Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Sopotu

Piotr Puchalski


Zobacz Galerię