Wiadomości
Volkswagen będzie pomagał w transporcie pacjentów w Elblągu (Fot. Radio Gdańsk/Marek Nowosad)

wtorek,

28 maja 2019

12:34

Nowa karetka we flocie elbląskiego szpitala. "Ma wszystko, co jest niezbędne do bezpiecznego transportu"

Szpital Miejski w Elblągu otrzymał nową karetkę transportową. Teraz placówka będzie dysponowała czterema takimi pojazdami.

To trzecia karetka przekazana szpitalowi w ciągu ostatnich dwóch lat. - Wychodzi, że co roku dostajemy nową – zaznacza dyrektor elbląskiego szpitala - Mirosław Gorbaczewski.

W PEŁNI WYPOSAŻONA KARETKA

Volkswagen Transporter nie jest fabrycznie nowy. Powstał w 2011 roku, ale na koszt darczyńcy został wyremontowany i wyposażony w sprzęt medyczny.

- Jest podłączenie do tlenu, łóżka transportowe i defibrylatory. Wszystko, co jest niezbędne do bezpiecznego transportu chorych - mówi Andrzej Chorążyczewski, inspektor do spraw transportu szpitala miejskiego. Podkreśla, że karetki sanitarne do transportu chorych to niezbędny sprzęt w szpitalach. Placówka w Elblągu ma już 4 takie pojazdy.

FIRMA Z MALBORKA, KTÓRA WSPIERA SZPITALE 

- Jeśli chodzi o karetki ratunkowe, to korzystamy z firmy zewnętrznej, my skupiamy się na transporcie naszych chorych pacjentów – dodaje inspektor .

Karetkę szpitalowi przekazała firma Leier z Malborka. Wartość darowizny to 34 tysiące złotych. W ciągu 30 lat działalności spółki z Malborka do szpitali w województwach: warmińsko-mazurskim i pomorskim trafiło 15 karetek.
 

Marek Nowosad/mmt