Wiadomości
W pożarze spłonęło około 20 tys. m kwadratowych powierzchni hal (Fot. Agencja KFP/Krzyszof Mania)

poniedziałek,

27 maja 2019

19:48

Oświadczenie Grupy Iglotex po pożarze w Skórczu: "Chcemy choć częściowo przywrócić produkcję"

Grupa Iglotex wydała oświadczenie w związku z pożarem hali produkcyjnej w Skórczu. Ogień, który pojawił się w nocy z niedzieli na poniedziałek strawił prawie 3/4 zespołu hal magazynowo-produkcyjnych. Na miejscu pracowało ponad 60 zastępów straży pożarnej z 3 województw.


- W związku z pożarem znaczącej części zakładu produkcyjnego Grupy Iglotex zlokalizowanego w Skórczu, który odpowiedzialny jest za produkcję pierogów, pizzy i zapiekanki, na chwilę obecną zostało wstrzymane działanie zakładu, gdyż produkcja nie jest możliwa. Czynimy starania, aby zbadać możliwości choć częściowego przywrócenia produkcji lub uruchomienia produkcji zastępczej. Naszym celem jest, aby w jak największym stopniu zminimalizować skutki pożaru. Zakłady produkujące warzywa, owoce, pyzy, knedle i frytki pracują bez zakłóceń. Działalność dystrybucyjną będziemy kontynuowali z sąsiednich oddziałów. Dopiero po zakończeniu czynności przez zespoły straży pożarnej, będzie możliwe dokładniejsze oszacowanie strat - skomentował Prezes Zarządu Grupy Iglotex - Maciej Włodarczyk.


REORGANIZACJA PRACOWNIKÓW

- W aktualnej sytuacji bezwzględnie naszym kolejnym kluczowym celem jest przemyślana reorganizacja pracy osób, które są zatrudnione w zakładzie produkcyjnym w Skórczu. W tej trudnej dla nas sytuacji, prosimy o wyrozumiałość i zaufanie wszystkich Kontrahentów, Pracowników i Współpracowników – dodał Maciej Włodarczyk.

SPŁONĘŁO PRAWIE WSZYSTKO

Do wybuchu pożaru doszło około godziny 01:40. Pożar objął część produkcyjną oraz dystrybucyjną zakładu w Skórczu. Łącznie ogień objął powierzchnię o wielkości około 20 tys. m kwadratowych. Na miejscu pracowało ponad 60 zespołów straży pożarnej z województwa kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

LIDER RYNKU ŻYWNOŚCI MROŻONEJ

Grupa Iglotex to liderem rynku żywności mrożonej w Polsce. Oprócz zakładu produkcyjny w Skórczu firma posiada jeszcze zakłady w Grudziądzu i Tarnowie.  

oprac.mkul


Zobacz Galerię