Wiadomości
Chodzi o przebudowę skrzyżowania ulic płk. Dąbka i Kwiatkowskiego (Fot. Google Street View)

piątek,

24 maja 2019

15:40

Uwaga kierowcy! Spore utrudnienia w północnych dzielnicach Gdyni [ZMIANY]

Szykują się duże utrudnienia dla kierowców z północnych dzielnic Gdyni. W piątek o północy zamknięty zostanie przejazd przez przebudowywane skrzyżowanie ulic płk. Dąbka i Kwiatkowskiego od strony Babich Dołów i Oksywia.
Objazdy wytyczone będą ul. Unruga. Utrudnienia potrwają do 2 czerwca. Wszystko przez to, że podczas przebudowy skrzyżowania robotnicy natrafili na niezaznaczony na mapach kanał ciepłowniczy. Ten jest w tak złym stanie, że konieczna okazała się jego wymiana.
 
UTRUDNIENIA

- Z utrudnieniami zmagać się będą nie tylko kierowcy, ale również osoby korzystające z komunikacji miejskiej. Ze względu na zamknięcie przejazdu, czasowo zmieniony został rozkład jazdy autobusów - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

- Niestety, ale nie mieliśmy innego wyjścia. Zdecydowaliśmy się na permanentne zamknięcie przejazdu ul. płk. Dąbka, aby jak najbardziej skrócić czas utrudnień - dodaje.

W związku z zamknięciem wlotu ulicy płk. Dąbka tymczasowo zmienione zostaną trasy linii autobusowych K, 103, 128, 134, 141, 163, 182, 197, 282, 770, N10, N40 oraz linii 196 i 128 w kursach z Oksywia .Z utrudnieniami kierowcy liczyć się muszą do przyszłej niedzieli. A warta ponad 12 mln zł przebudowa kluczowego w tej części miasta skrzyżowania ulic płk. Dąbka i Kwiatkowskiego zakończyć się ma 21 czerwca.

Marcin Lange/mar