Wiadomości
Policjanci zatrzymali mieszkankę Nowego Portu. Fot. KMP Gdańsk

czwartek,

16 maja 2019

15:08

Miała terroryzować swoich sąsiadów pochodzących z Ukrainy. 32-letniej gdańszczance grozi teraz więzienie

Siedem zarzutów dyskryminowania i publicznego znieważania osób z powodu ich przynależności narodowej, a także zniszczenia mienia, usłyszała 32-latka z gdańskiego Nowego Portu. Zdaniem śledczych kobieta terroryzowała swoich sąsiadów pochodzących z Ukrainy. Została zatrzymana i usłyszała zarzuty.

- Pokrzywdzeni starali się unikać konfrontacji z nieprzychylną sąsiadką, pomimo tego kobieta ubliżała im na tle narodowościowym, znieważała ich słowami wulgarnymi, groziła, kiedy spotykała ich np. w klatce schodowej czy na wspólnym podwórku. Sąsiedzi nie informowali policjantów wcześniej o sąsiedzkim konflikcie i awanturach wszczynanych przez kobietę - powiedziała aspirant Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku

OD SŁÓW DO CZYNÓW

- Podczas pracy nad tą sprawą policjanci dowiedzieli się również o tym, że agresywna kobieta wybiła szybę w oknie mieszkania, w którym mieszkał jeden z pokrzywdzonych. Ponadto kobieta zniszczyła również samochód, który użytkował jej sąsiad. 32-latka rzucała w auto kamieniami i uszkodziła je, powodując straty o wartości 8 tysięcy złotych - dodaje aspirant Karina Kamińska.

Kobieta będzie pod policyjnym dozorem. Grozi jej 5 lat więzienia.

Grzegorz Armatowski/pb