Wiadomości
Policjanci zatrzymali dwóch 23-letnich mieszkańców gminy Lichnowy. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

czwartek,

16 maja 2019

11:51

Próbowali włamać się na plebanię, ale spłoszył ich ksiądz. Nie uciekli jednak zbyt daleko

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o włamanie na plebanię w jednej z miejscowości na terenie gminy Lichnowy. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku, kiedy uciekali spłoszeni przez księdza. We wtorek śledczy przedstawili sprawcom zarzuty, dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem. Za to grozi do 10 lat więzienia.
Z relacji świadka wynika, że mężczyźni wyłamali zamek, weszli do garażu i próbowali dostać się do środka plebani. Nie zdążyli nic ukraść, ponieważ uciekli spłoszeni przez księdza, który postanowił sprawdzić źródło hałasów.

BYLI PIJANI

Oficer dyżurny natychmiast na miejsce skierował policjantów z komisariatu w Nowym Stawie. Funkcjonariusze podczas sprawdzania pobliskiego terenu niedaleko plebani zauważyli odpowiadających rysopisowi mężczyzn. Zatrzymali dwóch 23-letnich mieszkańców gminy Lichnowy. Obaj byli pod wpływem alkoholu.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili im zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat więzienia.
 
oprac. mk