Wiadomości
Laureaci gdańskiego konkursu: Filip Salamondra, Wiktoria Grabowska, Julia Piejko, Wiktoria Rompczyk, Agata i Zuzanna Szymerkowskie, Jakub Iwaszkiewicz Fot. Radio Gdańsk/Patrycja Oryl

środa,

15 maja 2019

17:03

Pomaganie potrzebującym sprawia im ogromną satysfakcję i motywuje do działania. Gdańska młodzież nagrodzona w konkursie "Ośmiu wspaniałych"

Pomagają słabszym i potrzebującym - organizują zbiórki pieniędzy, pomagają dzieciom w lekcjach czy odwiedzają samotnych seniorów i spędzają z nimi czas. Gdańska młodzież nagrodzona w konkursie "Ośmiu wspaniałych". Miał on na celu promowanie wśród młodych ludzi postaw prospołecznych i działalności na rzecz potrzebujących.

Była to 20., jubileuszowa edycja wydarzenia. Konkursowa gala odbyła się w środę w siedzibie Rady Miasta Gdańska.

NAJBARDZIEJ ZAANGAŻOWANI W POMOC

- W konkursie wybraliśmy uczniów, którzy są najbardziej zaangażowani w pomoc drugiemu człowiekowi, najbardziej angażują się w różne akcje, jakie prowadzi szkoła w ramach wolontariatu, ale też indywidualnie, samodzielnie pomagają innym. Mają otwarte serca i chętnie wyciągają pomocną dłoń - mówiła Bożena Brauer, przewodnicząca gdańskiego komitetu organizacyjnego konkursu.

"TO COŚ WIĘCEJ"

Wyróżnieni uczniowie podkreślali, że pomaganie to dla nich coś więcej. Daje im ono satysfakcję, ale i motywację do dalszych działań.

- Nagroda jest dla nas motywacją, by w przyszłości osiągać ambitniejsze cele. Organizujemy zbiórki pieniędzy, czasem przed kościołami, to są także różne parady - mówił Jakub Iwaszkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gdańsku.

- Bardzo lubię pomagać innym, cieszę się, gdy na twarzach innych pojawia się uśmiech. Ja pomagam w taki sposób, że uczestniczę w zbiórkach pieniężnych, pomagam także w szkole - dodała Julia Piejko ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Gdańsku.

- Pomaganie sprawia mi ogromną satysfakcję. Pomagam dzieciom ze świetlicy w lekcjach, spędzam czas ze starszymi ludźmi w domu seniora - podkreśliła Wiktoria Grabowska ze Szkoły Podstawowej nr 56.

POZOSTALI LAUREACI

Pozostali laureaci to: Wiktoria Rompczyk - Szkoła Podstawowa nr 38 w Gdańsku, Filip Salamondra – XIV LO w Gdańsku (reprezentant Gdańska na eliminacjach ogólnopolskich), Agata Szymerkowska – Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku, Zuzanna Szymerkowska – Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku i Iga Weckwert – Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. W konkursie zostały także wyróżnione dwie osoby: Paulina Pawelczyk – Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Gdańsku i Jakub Płaziński– ZSO nr 8 w Gdańsku.

Galę uświetnił wyjątkowy koncert chóru "Scherzi Musicali" z XIX LO w Gdańsku.

Konkurs po raz pierwszy został przeprowadzony w 2000 roku. Jego organizatorką przez 14 lat była Ewa Sikorska-Trela.

Konkurs został objęty patronatem Prezydent Miasta Gdańska.

Patrycja Oryl


Zobacz Galerię