Wiadomości
Gdańsk Business Week to okazja do wymiany doświadczeń z pracownikami największych światowych korporacji Fot. Gdańsk Business Week

wtorek,

14 maja 2019

17:31

Symulacje biznesowe pod okiem amerykańskich specjalistów. Rusza rekrutacja do Gdańsk Business Week

Podczas Gdańsk Business Week około setka młodych ludzi w wieku 15-19 lat z województwa pomorskiego wcieli się w role menadżerów i poprowadzi fikcyjne firmy. Pod koniec programu swoje produkty zaprezentują przedsiębiorcom z regionu. Cały program odbywa się po angielsku.

Kluczem wydarzenia jest biznes, bo młodzi ludzie dowiedzą się jak prowadzić własne przedsiębiorstwo oraz jakie mają mocne strony i jak je wykorzystać. Będą pracować w grupach pod okiem tzw. Company Advisors - czyli menadżerów i przedsiębiorców ze Stanów Zjednoczonych, związanych m.in. z firmami takimi jak Boeing czy Microsoft.

ZAPREZENTUJĄ PRODUKTY INWESTOROM

- Zostaną podzieleni na grupy, tzw. "companies", czyli firmy - mówi Anna Knoff, koordynatorka programu. - Będą pracować nad swoim produktem, który w oparciu o model biznesowy zaprezentują inwestorom podczas finałowych targów ostatniego dnia programu. Będą pracować także nad symulacją biznesową: w trakcie sześciu dni programu "przeprowadzą" firmę przez 2 lata funkcjonowania. To znaczy, że będą musieli wcielić się w role menadżerów i zdecydować, jakie podejmą decyzje, ile pieniędzy zainwestują w produkcję czy w marketing. Będą musieli też liczyć się z konsekwencjami swoich działań. Ale mamy też wielką nadzieję, że poza dawką wiedzy, będą też świetnie się bawić i poznają fantastyczne osoby z całego świata - dodaje organizatorka.
 
MNÓSTWO ENERGII

- Gdańsk Business Week, który w całości odbywa się po angielsku, jest nie tylko treningiem językowym, ale jest przede wszystkim potężnym kopem energetycznym. To ogromna dawka wiary we własne siły, którą otrzymują młodzi ludzie podczas tego wydarzenia - mówi Anna Knoff.
 
W TYM ROKU RÓWNIEŻ ADVANCED

Gdansk Business Week organizowany jest po raz dziewiąty. Organizują Inkubator STARTER i Miasto Gdańsk przy wsparciu samorządu województwa pomorskiego. W tym roku nowością jest edycja Advanced, w której mogą wziąć udział absolwenci programu, którzy nie ukończyli 20 roku życia.


DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

Rekrutacja już wystartowała. Do 13 czerwca poprzez www.gdanskbusinessweek.pl można wysłać zgłoszenie. Aby wziąć udział, trzeba być osobą w wieku od 15 do 19 lat z województwa pomorskiego i dobrze mówić w języku angielskim.

Julia Rzepecka