Wiadomości
W Domu Zdrojowym będzie działać między innymi zielona szkoła Fot. Materiały prasowe

wtorek,

14 maja 2019

07:12

Wpłynęły 3 oferty na remont Domu Zdrojowego w Brzeźnie, które znacznie przekraczają budżet. Dyrektor Hevelianum: "Ostateczna decyzja należy do miasta"

23, 24 i 27 milionów złotych. Oferty o takich przybliżonych wartościach złożyły 3 firmy w przetargu na remont zabytkowego Domu Zdrojowego. Hevelianum przeznaczyło na prace 13 milionów złotych - różnica w cenie jest więc znaczna.

– Proszę pamiętać, że kosztorys jest robiony na dany moment. To powoduje, że ceny materiałów i wykonania mogą być inne. Kosztorys nie zakłada też ryzyk przewidzianych później przez wykonawcę. Stąd między innymi różnica między zakładaną ceną a ceną zaproponowaną przez wykonawców. My nie możemy jej negocjować, bo jest to przetarg, możemy się jedynie do tego odnieść – mówi Paweł Golak, dyrektor Hevelianum w Gdańsku.

ZDECYDUJE MIASTO

– Ja bym chciał, żeby jedna z tych ofert została wybrana, ale ostateczna decyzja należy do naszych organizatorów, czyli do miasta. My z takim wnioskiem zwrócimy się do miasta i powiemy, z czego ta różnica się bierze. Mam nadzieję, że miasto pozytywnie się do tego odniesie i zrealizujemy projekt - dodaje Golak.

ZIELONA SZKOŁA

Według planu remont Domu Zdrojowego w Brzeźnie ma potrwać 18 miesięcy po podpisaniu umowy z wykonawcą. W tej chwili oferty sprawdzane są pod kątem formalnym. W zabytkowym obiekcie powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej, w którym będzie działać zielona szkoła. Zagospodarowane będą też tereny przy Domu Zdrojowym.

 

 

Aleksandra Nietopiel/pOr