Wiadomości
W piątek w Gdańsku strajkowało 130 placówek oświatowych. Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki

piątek,

19 kwietnia 2019

16:12

Spada liczba strajkujących placówek oświaty w województwie Pomorskim. Są kolejne zapowiedzi

Liczba strajkujących placówek oświaty zmniejszyła się o siedem. Trzy szkoły podstawowe, trzy zespoły szkół i jedno przedszkole w województwie pomorskim zrezygnowały w piątek ze strajku nauczycieli. Z kolei w Gdańsku liczba manifestujących pedagogów wzrosła o ponad 100.

 

W piątek w województwie w strajku uczestniczyło 73,58 proc. szkół i placówek edukacyjnych - poinformował pomorski kurator oświaty, Monika Kończyk. - To tendencja spadkowa. W porównaniu do czwartku liczba strajkujących przedszkoli zmniejszyła się o jedną placówkę, szkół podstawowych o trzy i zespołów szkół także o trzy placówki – wyjaśniła kurator.

130 PLACÓWEK W PIĄTEK

Biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Gdańsku podało, że w piątek w mieście strajk oświaty odbywa się w 93 szkołach, 29 przedszkolach oraz w 8 innych placówkach: Pałacu Młodzieży i poradniach pedagogiczno-psychologicznych. W Gdańsku strajkuje 3368 nauczycieli i 102 pracowników administracji i obsługi. Oznacza to wzrost liczby strajkujących nauczycieli o 104 osoby. W czwartek w Gdańsku strajkowało 3264 nauczycieli.

REZYGNUJĄ TEŻ W SŁUPSKU

W Słupsku trzy przedszkola zamierzają zawiesić strajk od wtorku. Tego dnia będą normalnie przyjmować dzieci. Nauczyciele z przedszkoli nr 2, 5 i 21 poinformowali Urząd Miejski w Słupsku, że po świętach ich placówki będą pracowały normalnie.

4 PRZEDSZKOLA NIE BRAŁY UDZIAŁU

Do strajku w Słupsku nie przystąpiły w ogóle przedszkola nr 3, 15, 19 i 25. W pozostałych placówkach oświatowych  wciąż trwa strajk nauczycieli. We wszystkich 9 szkołach średnich w Słupsku nie przeprowadzono klasyfikacji końcowej maturzystów. Dyrektorzy zwoływali rady pedagogiczne, ale nie udało się zebrać quorum w żadnej placówce.

PAP/Przemysław Woś/mkul