Wiadomości
Zatoka Pucka wiosną Fot. Wikipedia

piątek,

19 kwietnia 2019

11:07

Piękna pogoda przez całą Wielkanoc. Na Kaszubach do 20 stopni Celsjusza

Ciepło, dużo słońca i bez deszczu - na święta wielkanocne synoptycy zapowiadają wyjątkowo przyjemną aurę. Noce nadal będą jednak chłodne.
Ci, którzy świąteczną serię dni wolnych rozpoczęli w Wielki Piątek, już tego dnia mogą cieszyć się wyborną aurą.

- Temperatura będzie jeszcze wyższa niż wczoraj, w zachodnich częściach województwa może sięgnąć ona nawet 20-21 stopni Celsjusza. Nad samym morzem będzie nieco niższa, do 13-15 stopni, a w rejonie Zatoki Gdańskiej te wartości będą wynosić 15-16 stopni Celsjusza - zapowiada Krzysztof Woźniak, synoptyk biura Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni.

POGODNY CAŁY WEEKEND

Pozostałe dni świąt wielkanocnych również będą ciepłe, słoneczne i pozbawione deszczu. Do poniedziałku na termometrach będzie od 15 stopni nad morzem do nawet 20 na Kaszubach.

W NOCY MOŻNA ZMARZNĄĆ

O ile w ciągu dnia będziemy mogli poczuć, że zbliża się lato, o tyle noce będą nam przypominać, jak nieprzewidywalna bywa wiosna. Temperatura po zmroku oscylować będzie w granicach zera stopni, a w głębi województwa możliwe będą przymrozki.

DO MAJÓWKI BEZ ZMIAN

Dobra aura nie zniknie bynajmniej wraz z zakończeniem obchodów Wielkanocy. Po świętach nadal będzie ciepło i bezchmurnie. Taka pogoda powinna utrzymać się do długiego, majowego weekendu.MN
Marcin Lange/mrud