Wiadomości
Pismo do sądu, usprawiedliwiające nieobecność, przysłał jedynie jeden z oskarżycieli posiłkowych. Fot. Agencja KFP/Wojtek Jakubowski

piątek,

19 kwietnia 2019

11:35

Oskarżyciele posiłkowi nie wygłosili mów końcowych w procesie Amber Gold. Żaden z nich nie stawił się w sądzie

Żaden z ośmiorga oskarżycieli posiłkowych nie stawił się w piątek przed Sądem Okręgowym w Gdańsku, aby wygłosić mowy końcowe w procesie ws. afery finansowej Amber Gold. Sędzia Lidia Jedynak poinformowała, że zostali prawidłowo powiadomieni o terminie rozprawy. Pismo do sądu, usprawiedliwiające nieobecność, przysłał jedynie jeden z nich.

Oskarżycieli posiłkowi to osoby poszkodowane przez spółkę Amber Gold. Oskarżeni Marcin i Katarzyna P nie zostali doprowadzeni na salę rozpraw. Wyrazili jednak pisemne zgody na prowadzenie rozprawy bez ich udziału.

WYROK W MAJU

W czwartek, podczas mów końcowych w procesie, prokuratura zawnioskowała o wymierzenie twórcom i założycielom Amber Gold kar po 25 lat więzienia.

23 kwietnia mowę końcową rozpocznie obrońca Marcina P, a 6 maja zaplanowano mowę końcową obrońcy Katarzyny P. Wyrok ma zapaść 20 maja. Według prokuratury, Marcin i Katarzyna P oszukali ponad 18 tysięcy klientów na prawie 851 mln zł.

 

PAP/mc/mk