Wiadomości
Część zmian w ruchu obowiązuje już od czwartku i potrwa do wtorku włącznie. Fot. ZKM/Maciej Naskręt/GAIT

czwartek,

18 kwietnia 2019

09:06

W okresie świąt wielkanocnych tramwaje, autobusy i pociągi pojadą rzadziej. Sprawdź, co się zmieni [ROZKŁADY]

Przed nami święta wielkanocne. Oznacza to, że wprowadzone będą pewne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Trójmieście? A na czym te zmiany będą polegać? Postanowiliśmy to sprawdzić. Część zmian w ruchu obowiązuje już od czwartku i potrwa do wtorku włącznie.

GDAŃSK


18, 19, 23 kwietnia (Wielki Czwartek i Wielki Piątek, wtorek): w tych dniach na wszystkich liniach autobusowych i tramwajowych będą obowiązywać powszednie rozkłady jazdy dla dni wolnych od nauki szkolnej.

20 kwietnia (sobota): na wszystkich liniach autobusowych i tramwajowych będzie obowiązywał sobotni rozkład jazdy.

21/22 kwietnia (niedziela, poniedziałek): na wszystkich liniach autobusowych i tramwajowych będą obowiązywać świąteczne rozkłady jazdy.

GDYNIA


18, 19 kwietnia (Wielki Czwartek i Wielki Piątek): Ze względu na przerwę wiosenną w zajęciach szkolnych, komunikacja miejska funkcjonuje według rozkładów jazdy ważnych w dni powszednie wolne od nauki szkolnej. Nie funkcjonują linie autobusowe 244, 265 i 272.

20 kwietnia (Wielka Sobota): komunikacja miejska funkcjonuje według rozkładów jazdy ważnych w soboty. Ze względu na spodziewaną większą frekwencję pasażerów odwiedzających cmentarze, linia 105 obsługiwana jest przez autobusy przegubowe, a na linii 190 obowiązuje specjalny rozkład jazdy, zakładający funkcjonowanie linii co ok. 10 minut, w godz. 9:00-16:30.

21, 22 kwietnia (Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny): komunikacja miejska funkcjonuje według rozkładów jazdy ważnych w niedziele i święta.

23 kwietnia (wtorek): ze względu na przerwę wiosenną w zajęciach szkolnych, komunikacja miejska funkcjonuje według rozkładów jazdy ważnych w dni powszednie wolne od nauki szkolnej. Nie funkcjonują linie autobusowe 244, 265 i 272.

SZYBKA KOLEJ MIEJSKA

Na linii SKM będzie obowiązywał ruch jak w sobotę, niedzielę i święta. Nic się w tej sprawie nie zmienia.

 

Maciej Naskręt