Wiadomości
Trakt Konny w Gdańsku Fot. Radio Gdańsk/Maciej Naskręt

poniedziałek,

22 kwietnia 2019

19:08

Rozpoczęła się przebudowa Traktu Konnego w Gdańsku. Jezdnia zwężona do jednego pasa

Od wtorkowego (23 kwietnia) poranka na kierowców czekają utrudnienia na Trakcie Konnym, ulicy równoległej do Al. Zwycięstwa, prowadzącej do centrum Gdańska. Drogowcy zwężyli jezdnię z dwóch do jednego pasa na kilometrowym odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego. 

Prace na Trakcie Konnym rozpoczęły się we wtorek o godz. 6. Wyłączony z ruchu jest prawy pas jezdni na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego.

DWA MIESIĄCE UTRUDNIEŃ

W związku z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu, kierowcy nie mogą skręcać z Traktu Konnego w ulice Chodowieckiego, Traugutta i Śniadeckich. Wykonawca będzie w tym czasie prowadził także remont chodnika. Dojście do posesji będzie zapewnione.

 - Zwężenie ruchu na Trakcie Konnym utrzyma się przez co najmniej dwa miesiące - mówi Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, jednostki będącej inwestorem przedsięwzięcia.

mapa1

Organizacja ruchu na czas zwężenia. Mat. DRMG

KILOMETR JEZDNI DO REMONTU

Trakt Konny zyska w tym roku nową nawierzchnię na odcinku liczącym niemal 1000 metrów. Oprócz nawierzchni wykonawca wyremontuje także chodnik po stronie Placu Zebrań Ludowych. Będzie on wykonany z kostki kamiennej i brukowej.

Ponadto wykonawca przez rok od zakończenia inwestycji będzie miał w obowiązku pielęgnować trawnik wzdłuż trasy.

PRAWIE 4 MILIONY ZŁOTYCH

Przewidywany koniec prac to sierpień 2019 roku. Wykonawcą prac jest firma MTM S.A. Koszt inwestycji to niemal 3,9 mln złotych.

Maciej Naskręt/mrud