Wiadomości
W niedzielę spłonęła jedna z hal o powierzchni 750 metrów kwadratowych. Fot. Chojnice 998/Dawid Kosidowski

poniedziałek,

15 kwietnia 2019

14:26

Znamy prawdopodobną przyczynę pożaru tartaku w Dziemianach. Straty mogą wynieść nawet kilka milionów złotych

Zaprószenie ognia lub podpalenie - to prawdopodobne przyczyny pożaru w Zakładzie Przemysłu Drzewnego Complex w Dziemianach. W niedzielę spłonęła jedna z hal o powierzchni 750 metrów kwadratowych, w której magazynowano drewno. Nikomu nic się nie stało.

W akcji gaśniczej brało udział 25 zastępów strażackich z kilku powiatów oraz samolot gaśniczy. Udało się uratować budynek pobliskiego dworca i sąsiadujący z firmą las (więcej informacji >>>TUTAJ).

 

pozardziemiany

Fot. Chojnice 998/Dawid Kosidowski


PROKURATURA WSZCZĘŁA DOCHODZENIE

- Prokuratura wszczęła w poniedziałek dochodzenie w kierunku nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Na miejscu pogorzeliska pracowali policjanci i biegły z zakresu pożarnictwa. Na razie jednak nie był w stanie określić jednoznacznej przyczyny pożaru - poinformowała prokurator rejonowy w Kościerzynie - Agnieszka Respondek.

Strat także jeszcze nie oszacowano, ale wstępnie wiadomo, że mogą wynieść nawet kilka milionów złotych. Był to trzeci w ubiegłym tygodniu pożar w tym zakładzie. Wcześniej paliły się silosy z trocinami.

 

Grzegorz Armatowski/pOr