Wiadomości
Miasto Gdańsk rozbudowę ul. Kartuskiej podzieliło na trzy etapy. Fot. Radio Gdańsk/Maciej Naskręt

poniedziałek,

15 kwietnia 2019

15:21

Gdańsk przejmie część gruntów od właścicieli pod rozbudowę ulicy Kartuskiej. Decyzja w ciągu dwóch miesięcy

Władze Gdańska przyznały Dyrekcji Rozbudowy Miasta 8,5 miliona złotych na wywłaszczenie terenów prywatnych pod rozbudowę ul. Kartuskiej. Decyzja o rozpoczęciu wykupu ma zapaść w połowie tego roku.

Miasto Gdańsk planuje w ciągu dwóch miesięcy rozpocząć wywłaszczenie działek pod pierwszy etap rozbudowy ul. Kartuskiej w Gdańsku. Chodzi o odcinek między ul. Otomińską a ul. Nowatorów. Powoli dobiega końca postępowanie o wydanie decyzji, zezwalającej na realizację inwestycji drogowej.


Miasto na ten cel zapisało 8,5 miliona złotych. Pieniądze otrzyma Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, która przeprowadzi wywłaszczanie.

- Kwota jeszcze może ulec zmianie. Uzależnione jest to od treści decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej - mówi Olimpia Schneider z gdańskiego magistratu.


NIEPOROZUMIENIE WOKÓŁ INWESTYCJI

Przypomnijmy, że projekt rozbudowy ul. Kartuskiej powstał dla odcinka od ul. Otomińskiej do granicy miasta Gdańska. Miasto planowano realizować inwestycję ze wsparciem funduszy UE z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Przez pomyłkę nie udało się porozumieć w tej sprawie. Dofinansowanie przepadło.

Rozbudowa ul. Kartuskiej ma obejmować poszerzenie do dwóch jezdni i modernizację ul. Fabrycznej.

Władze Gdańska na razie nie dały zielonego światła do budowy - nie upoważniały na razie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska do ogłoszenia przetargu na prace budowlane. Inwestycja ma pochłonąć 58,5 mln zł.

 

Maciej Naskręt