Wiadomości
Zamknięty fragment ulicy Sukienników Fot. Radio Gdańsk/Dariusz Kępa

poniedziałek,

15 kwietnia 2019

09:37

Poważne utrudnienia w ruchu w Chojnicach. Zamknięta główna ulica w mieście

Od poniedziałkowego poranka w Chojnicach zamknięto fragment ulicy Sukienników, głównej arterii przebiegająca przez miasto. Wyznaczone zostały objazdy, ale dla niektórych pojazdów oznaczają one nadrobienie nawet kilku kilometrów drogi. Utrudnienia potrwają do końca czerwca.

Powodem zamknięcia części ulicy Sukienników jest konieczność budowy kanalizacji deszczowej pod jezdnią.

- Na czas wykonania robót, odcinek od ronda Solidarności do postoju taksówek został całkowicie zamknięty dla ruchu. Kierowcy muszą omijać to miejsce i zwracać uwagę na nowe oznakowanie dróg - mówi Jacek Domozych z Urzędu Miejskiego w Chojnicach.

OBWODNICĄ SZYBCIEJ

Na czas remontu wyznaczono objazdy. Mają one zminimalizować skutki utrudnień, ale niektóre z nich powodują znaczne wydłużenie trasy.

- Jeżeli chodzi o duże pojazdy, to objazdy są wytyczone już na początku wjazdu do Chojnic. Kierują one albo na ulicę Zieloną, albo na obwodnicę. Natomiast samochody osobowe mogą zbliżyć się do ronda i ominąć je poprzez ulicę Grunwaldzką, która w tej chwili jest dwukierunkowa – wyjaśnia Domozych.

Niestety ulice te są wąskie i zakorkowane, dlatego najlepiej wybrać podróż przez obwodnicę. Taki stan potrwa do końca czerwca.


UTRUDNIENIA RÓWNIEŻ W CZŁUCHOWIE


To nie koniec utrudnień w Chojnicach. Podobne prace prowadzone są także na ulicy Łanowej w okolicach dworca kolejowego.

Kanalizacja deszczowa modernizowana jest również w Człuchowie. Tam do końca kwietnia zamknięta będzie ulica Szczecińska. To ważny trakt komunikacyjny. Tam również zaleca się objazd obwodnicą miasta.

 

Dariusz Kępa/mrud