Wiadomości
Gości wita wykonana z brązu figura Myszki Miki jako sternika fot. gdynia.pl za facebook.com/DisneyCruiseLine

poniedziałek,

15 kwietnia 2019

10:11

Kapitan Myszka Miki przybije do gdyńskiego portu. Wycieczkowiec Disney Magic pierwszy raz w Polsce

Nie tylko wielkie kontenerowce i efektowne żaglowce, ale również luksusowe statki wycieczkowe gościć będą w najbliższym czasie w porcie w Gdyni. W lipcu 2020 roku do Polski pierwszy raz przypłynie Disney Magic, wycieczkowiec amerykańskiej linii Disney Cruises.

Polska po raz pierwszy znalazła się na trasie amerykańskiego wycieczkowca. Gdynia będzie czwartym portem na trasie 11-dniowego rejsu z Dover do Kopenhagi. Prócz tych miast statek zawinie także do Amsterdamu, Rostocku, St. Petersburga, Talinna i Sztokholmu. W Gdyni pojawi się 29 lipca 2020 roku.

DROGA ZABAWA

W podróż Disney Magic ruszyć może maksymalnie 2700 pasażerów. Rejs, delikatnie mówiąc, nie należy do tanich. Według cennika na stronie operatora, wynajęcie najtańszej, dwuosobowej kabiny bez zewnętrznego okna to koszt przynajmniej 7346 euro. Ceny najbardziej ekskluzywnych kajut sięgają 28 tysięcy euro.

Na pokładzie do dyspozycji gości są miejsca zabaw dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, salon gier wideo, centrum rodzinnej rozrywki, pub sportowy, trzy baseny, teatr, kino, spa, centrum fitness, boisko sportowe i wiele innych. Co oczywiste, najmłodsi mogą też spotkać się z bohaterami bajek Disney'a.

361255212119bfd952538131212fb59d
Statek Disney Magic. Fot. facebook.com/DisneyCruiseLine


KLIMATYCZNE WNĘTRZA

Statek powstał w 1998 roku, a w 2013 roku został gruntownie odnowiony. Ma 290 metrów długości, 11 pokładów i 875 kabin. Obsługuje go 950 członków załogi. 

Jak czytamy na stronie polskiego pośrednika, "specjalne zamawiane grafiki, rzeźby i wyroby z drewna, jak również unikatowe obrazki z przepastnych archiwów wytwórni Disney'a sprawiają że wnętrza statku są niepowtarzalne i łatwo rozpoznawane. Gości wita wykonana z brązu figura Myszki Miki jako sternika, oddając doskonale świat przygody i zabawy do którego wkraczają".

mrud