Wiadomości
Europoseł Anna Fotyga i premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej PiS. Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki

niedziela,

14 kwietnia 2019

18:05

Europoseł Anna Fotyga na spotkaniu w Tczewie: "Priorytetem dla mnie jest działanie na rzecz bezpieczeństwa Polski"

Przewodnicząca podkomisji bezpieczeństwa i obrony w Parlamencie Europejskim i pomorska "jedynka" PiS w nadchodzących wyborach do europarlamentu zapowiedziała w niedzielę w Tczewie, że w kolejnej kadencji chce kontynuować działania, mające na celu wzmacnianie roli Polski w Europie.

- W mojej pracy w Parlamencie Europejskim przyświeca mi jeden główny cel. To stabilizacja bezpieczeństwa Polski i "naszego" regionu Europy oraz wzmacnianie pozycji naszego kraju - podkreślała Anna Fotyga. - Wydaje mi się, że po pięciu latach mojej kadencji w Europarlamencie mogę powiedzieć, że ten cel zrealizować mi się udało. Warto też podkreślić, że w kontekście bezpieczeństwa międzynarodowego, w tym bezpieczeństwa morskiego, Pomorze odgrywa ważną rolę - dodawała.

PRZEKOP MIERZEI WIŚLANEJ ISTOTNY DLA BEZPIECZEŃSTWA?

Anna Fotyga podkreśliła też, że jednym z kluczowych przedsięwzięć dla poprawy bezpieczeństwa kraju jest budowa drogi wodnej, łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Inaczej w przyszłości może Polsce grozić podobna sytuacja, jaka wystąpiła w Cieśninie Kerczeńskiej.

W spotkaniu z mieszkańcami Tczewa wziął udział również Kazimierz Smoliński. Poseł PiS zaprezentował założenia tzw. "piątki" Morawieckiego. Zapowiedział też działania, mające na celu budowę portu rzecznego w Tczewie, który stanowiłby zaplecze dla Gdańska.

 

Marcin Lange/mim