Wiadomości
Porozumienie ma zaowocować zmianami w ogrodzie botaniczym. fot. Radio Gdańsk/Marcin Lange

sobota,

13 kwietnia 2019

17:39

Ogród botaniczny w Marszewie ma niesamowitą kolekcję, ale nie jest zbyt popularny. To się ma zmienić

Gdynia będzie wspierać rozwój Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie. Miasto podpisało umowę o współpracy z Nadleśnictwem Gdańsk.

Na początek Ratusz oddelegował swojego pracownika, który w ogrodzie prowadzić będzie zajęcia edukacyjne. Leśnicy oczekują jednak, że porozumienie z miastem doprowadzi też do poprawy dostępu do ogrodu botanicznego. - Bardzo liczymy na pomoc Gdyni w rewitalizacji naszych szlaków turystycznych, które dochodzą do Marszewa. Marzymy również choćby o porządnej, bezpiecznej ścieżce rowerowej od strony Chyloni do naszego ogrodu - mówi Witold Ciechanowicz, edukator z Nadleśnictwa Gdańsk.

WKRÓTCE WARSZTATY

Na rewitalizację szlaków i budowę ścieżki rowerowej leśnicy będą jeszcze musieli poczekać. Na początek współpracy Gdyni i Nadleśnictwu Gdańsk udało się pozyskać środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na prowadzenie edukacji ekologicznej. Pieniądze, a konkretnie 10 tysięcy złotych, przeznaczone zostały na prowadzenie warsztatów z budowy budek lęgowych i karmników dla ptaków.

Leśny Ogród Botaniczny Marszewo powstał w 2010 roku. Ma powierzchnię 50 hektarów, a zgromadzona tam kolekcja drzew i krzewów liczy prawie ćwierć tysiąca gatunków.

Marcin Lange/dr