Wiadomości
Zakończenie zagospodarowania parku u zbiegu ulic Rzepichy i Kupały w ramach Budżetu Obywatelskiego Fot. Agencja KFP/Maciej Kosycarz

piątek,

12 kwietnia 2019

18:20

Ostatnie dni na zgłoszenia do Budżetu Obywatelskiego 2020 w Gdańsku. Ponad 18,5 miliona zł w puli

Tylko do najbliższego wtorku można zgłaszać projekty do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. W Gdańsku do rozdysponowania jest ponad 18,5 miliona złotych.

18 543 609 złotych - to dokładna kwota przeznaczona na realizację projektów Budżetu Obywatelskiego 2020 w Gdańsku. 3,6 miliona zł z tej sumy powędruje na inicjatywy ogólnomiejskie, zaś reszta, prawie 15 milionów, posłuży realizacji zadań w 35 dzielnicach.

BEZ OGRANICZEŃ WIEKOWYCH CZY ILOŚCIOWYCH

Jest więc o co walczyć. Każdy, w tym również niepełnoletni mieszkaniec miasta, który dostrzega potrzebę przeprowadzenia jakiejś inwestycji w swojej okolicy lub innym miejscu miasta, wciąż może zgłosić pomysł.

Nie trzeba się ograniczać do jednej inicjatywy, można złożyć nieograniczenie wiele projektów, zarówno dzielnicowych, jak i miejskich. Najpierw należy złożyć wniosek elektronicznie za pośrednictwem strony www.gdansk.pl, a następnie wydrukować, zebrać przynajmniej jeden podpis poparcia i dostarczyć lub przesłać do Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

NIE PRZEKROCZYĆ TERMINU

Należy pamiętać, że choć system elektroniczny działać będzie do 16 kwietnia do godz. 23:59, to najpóźniej we wtorek musi on także trafić do Urzędu Miejskiego w wersji papierowej. W przypadku wysłania wniosku pocztą, decydująca będzie data nadania przesyłki.

URZĘDNICY POMOGĄ

Rejestracja projektów możliwa jest także bezpośrednio w Urzędzie Miejskim przy ul. Nowe Ogrody 8/12 w sali obsługi mieszkańców. Tam skorzystać można zarówno z komputera, jak i pomocy urzędników. Na stronie Urzędu Miejskiego dostępna jest zresztą lista osób, które w różnych miejskich instytucjach doradzą w konkretnych kwestiach dotyczących planowanych inwestycji.

- Bardzo duża prośba do wszystkich mieszkańców, aby pisząc wnioski, korzystać z pomocy urzędników, a także pracowników, którzy później te wnioski realizują. Warto skorzystać z tych podpowiedzi, aby potem nasz pomysł był dobrze przygotowany i skonstruowany, aby nie było kłopotów, gdy będziemy już pracować nad wdrażaniem i realizacją zadania. Ta konsultacja zapobiegnie też odrzuceniu wniosku - przekonywał zastępca prezydenta Gdańska Piotr Kowalczuk.

DOTĄD WYDANO PONAD 77 MILIONÓW

W dotychczasowych sześciu edycjach Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku złożono łącznie 2079 projektów. 1534 poddano głosowaniu, a 393 doczekały się realizacji. Na ten cel w latach 2013-2018 przeznaczono ponad 77 milionów złotych.


mrud