Wiadomości
Trash Challenge Akwarium Gdyńskiego. Fot. Akwarium Gdyńskie

niedziela,

14 kwietnia 2019

10:33

Posprzątaj śmieci na plaży i odbierz zniżkę na bilety. Akwarium Gdyńskie ogłosiło Trash Challenge

Zadanie polega na zrobieniu zdjęcia zaśmieconego miejsca w środowisku naturalnym, posprzątaniu go i ponownym sfotografowaniu dla porównania efektu. Zdjęcia należy udostępnić w mediach społecznościowych i oznaczyć Akwarium Gdyńskie. Dzięki temu można otrzymać zniżkę na bilety i pomóc środowisku.

- Wiele zwierząt niestety je plastik. Szacuje się, że na dzień dzisiejszy ponad 90 procent zwierząt morskich już miało kontakt z plastikiem i w jakiejś formie go zjadło - mówi Dominika Wojcieszek, pomysłodawczyni akcji.

ŚMIECI DO NAS WRACAJĄ

- Zwierzęta mogą się w ten plastik zaplątać, poddusić. Ale co najważniejsze, plastik, pod wpływem promieni UV, czyli promieni słonecznych, zaczyna się rozkładać, wypuszcza różne substancje chemiczne do wody, a my się potem w tej wodzie kąpiemy. I oczywiście jemy ryby, które ten plastik mają w sobie, więc te śmieci do nas po prostu wracają - dodaje Wojcieszek.

TAŃSZE BILETY

Każdy, kto weźmie udział w wyzwaniu i w mediach społecznościowych odpowiednio oznaczy Akwarium Gdyńskie, dostanie 20 procent zniżki na wejście do Akwarium. Zniżkę będzie można wykorzystać do końca 2019 roku.

Trash Challenge Akwarium Gdyńskiego trwa do 28 kwietnia.


Julia Rzepecka