Wiadomości
Wizualizacja wyglądu Kamiennej Góry po zakończonych pracach. mat. prasowe

niedziela,

14 kwietnia 2019

16:02

Rewitalizacja Kamiennej Góry potrwa trzy miesiące dłużej niż planowano. Prace kosztowały 8 milionów złotych

W wakacje Kamienna Góra ma być wreszcie w pełni dostępna dla mieszkańców i turystów. Tak przynajmniej zapewniają gdyńscy urzędnicy.

Pierwszy etap rewitalizacji Kamiennej Góry zakończy się więc trzy miesiące później, niż początkowo zapowiadano. Warte około 8 milionów złotych prace rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku i od tego momentu dostęp do środkowego oraz górnego tarasu jest utrudniony.

WINDA, AMFITEATR I TOALETY

- Wykonawca inwestycji zapewnił nas, że wszelkie prace zakończy w drugiej połowie czerwca. Do tego czasu teren zostanie uprzątnięty i usunięte zostaną wszelkie niedogodności, z którymi borykali się mieszkańcy podczas prac remontowych - mówi Wojciech Folejewski, wicedyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

W ramach prac wybudowana została m.in. winda, łącząca górny i środkowy taras Kamiennej Góry, zadaszony, letni amfiteatr oraz toalety. Wzmocniono również skarpę oraz częściowo przeprojektowano alejki.

KOLEJNY ETAP W PRZYSZŁYM ROKU

Druga część rewitalizacji Kamiennej Góry zapowiadana jest na 2020 rok. W planie jest między innymi budowa fontanny, dwóch placów zabaw oraz remont schodów i chodników na zboczu. Wtedy też ogrodnik miejski planuje nowe nasadzenia na środkowym tarasie Kamiennej Góry.

 

Marcin Lange/mrud