Wiadomości
Tak ma wyglądać park za Centrum Sportu Akademickiego. Fot. CSA

sobota,

13 kwietnia 2019

11:20

Boiska, miejsce na grilla, a nawet na wędzarnie! Park przy Centrum Sportu Akademickiego w Gdańsku bardzo się zmieni

Boisko do gry w bule, mobilny grill, a nawet miejsce pod wędzarnie - tak late będzie wyglądać teren Politechniki Gdańskiej przy al. Zwycięstwa. Uczelnia ogłosiła przetarg na przebudowę hektarowej działki przy Centrum Sportu Akademickiego.

- Chcemy, by studenci mieli nowe miejsce do wypoczynku i rekreacji. Na obszarze planowanej inwestycji znajduje się infrastruktura, która wymaga zmian - mówi Agnieszka Głowacka z Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej.

W północnej części terenu zaprojektowany został utwardzony plac, który ma służyć jako miejsce na scenę mobilną. Ma ona być ustawiana podczas cyklicznie odbywających się na terenie centrum imprez.


GRILL I MIEJSCE POD WĘDZARNIE

Na terenie objętym inwestycją - od strony torów kolejowych - zaprojektowano dwa boiska do gry w bule o wymiarach 15 x 4 m, które wykonane mają być z nawierzchni mineralnej. Nieopodal boisk zaprojektowano też plac, na którym przewidziano lokalizację mobilnego grilla opalanego węglem drzewnym. W bezpośrednim sąsiedztwie placu grillowego przewidziano rezerwę terenu na wędzarnie.

W północnej części zlokalizowana jest ścianka do gry w tenisa, która jest w złym stanie technicznym. Zostanie ona odnowiona, tak, aby tenisiści znów mieli gdzie grać.

nowa przestrzen

 Planowany zakres zmian przy Centrum Sportu Akademickiego. Mat. prasowe

DWA MIESIĄCE NA BUDOWĘ

O wyborze wykonawcy w przetargu zadecyduje w 60 proc. cena ofertowa, a w 40 proc. termin realizacji. Wyłoniony zwycięzca będzie miał dwa miesiące na przeprowadzenie prac.

Warto dodać, że w miejscu prowadzonych prac mają też powstać trzy małe boiska do gry w koszykówkę. Ich realizacja zaplanowana jest w późniejszym terminie.

Maciej Naskręt/mmt