Wiadomości
Są zarzuty dla sprawcy śmiertelnego wypadku. Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

środa,

03 kwietnia 2019

15:26

Zarzuty dla sprawcy śmiertelnego wypadku w Osowej. Miał 1,5 promila we krwi

Są zarzuty dla mężczyzny, który we wtorek nad ranem po pijanemu spowodował śmiertelny wypadek drogowy w Gdańsku Osowej. 23-latek miał prawie półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pod kołami samochodu, którym kierował zginęła piesza. 55-latka szła chodnikiem i została staranowana przez pędzące ulicą Wodnika auto. 


- Podejrzany został przesłuchany i usłyszał zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego pod wpływem alkoholu - poinformowała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Jak ustalono, kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badania wykazały ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie zachował szczególnej ostrożności oraz nie dostosował prędkości jazdy do warunków ruchu. Stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na chodnik potrącając kobietę. W wyniku potrącenia pokrzywdzona doznała obrażeń ciała, w związku z którymi poniosła śmierć. Prokurator zarzucił podejrzanemu umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym - powiedziała prokurator Wawryniuk.

Podejrzany jest Ukraińcem. Przyznał się do winy. Jak wyjaśnił dzień wcześniej jak i zanim wsiadł do auta pił alkohol. Wypadku nie pamięta. Grozi mu 12 lat więzienia. Gdański sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Grzegorz Armatowski/mar