Wiadomości
Od lewej: komendant Straży Miejskiej w Sopocie Tomasz Dusza, prezydent Sopotu Jacek Karnowski, komendant miejski policji Piotr Bolin Fot. Fotobank.PL/UMS

środa,

20 marca 2019

13:58

Sopot zapłaci policjantom za nadgodziny. Będzie więcej nocnych patroli w centrum

Sopot wspiera policję. Miasto przeznaczy 60 tysięcy na dodatkowe patrole pełnione przez policjantów w nadgodzinach, przede wszystkim w weekendowe noce. W środę zostało podpisane porozumienie w tej sprawie. Porozumienie podpisali prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz komendant miejski policji, inspektor Piotr Bolin.
- Cieszę się, że jest wśród policjantów chęć patrolowania Sopotu. Na razie przekazujemy 60 tys. złotych na dodatkowe patrole. Ale budżet przeznaczony na policję jest zdecydowanie większy. Rozmawiamy z policją o zakupie dodatkowego sprzętu oraz zakwaterowaniu w okresie wakacyjnym policjantów, którzy w Sopocie odbywać będą proces adaptacyjny po szkole policyjnej. Od wielu lat systematycznie wspieramy finansowo policję. Efekty tej dobrej współpracy, również ze Strażą Miejską, są widoczne - mówił Jacek Karnowski, podpisując porozumienie.  


NOCNE PATROLE W CENTRUM

Sopot przeznaczy w 2019 roku 67 tys. zł na rekompensatę pieniężną dla policjantów za ich czas służby w Sopocie przekraczający normę określoną w przepisach. Dzięki temu na ulice w centrum miasta ma trafić więcej patroli, a przy tym nie zostaną zaniedbane inne dzielnice.

W okolicach centrum, głównie w piątki i soboty, ulice będą patrolowane w godzinach od 20 do 7. Jest to związane ze zwiększonym ruchem turystycznym w tych dniach oraz licznymi imprezami klubowymi.

195 TYS. ZŁ OD MIASTA DLA POLICJI

W budżecie miasta zapisano w tym roku 195 tys. zł, które mają być przeznaczone na Policję. W tym 48 tys.  zł stanowić będzie opłatę za utrzymanie 30 policjantów (koszty wyżywienia), którzy w okresie lipiec-sierpień zostaną skierowani w ramach adaptacji zawodowej do pełnienia służby na terenie Sopotu.

Dodatkowo 35 tys. zł zostało przewidziane na pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia 10 policjantów delegowanych do pełnienia służby w okresie letnim. Na zakup radiowozu na potrzeby sopockiej policji zagwarantowano sumę 45 tys. zł.

DOLNY SOPOT MA BYĆ BEZPIECZNIEJSZY

- To już kolejny rok, kiedy policjanci, nie tylko z Sopotu, mają możliwość dodatkowo zarabiać pieniądze na służbie patrolowej. W tym roku zaprosimy do patrolowania, szczególnie w weekendy, policjantów nie tylko z całego Trójmiasta. Podczas patroli funkcjonariusze skupiają się przede wszystkim na zapewnieniu porządku publicznego w dolnym mieście – mówił Piotr Bolin.

W poprzednich latach miasto wsparło policję w zakupie mobilnego komisariatu, sprzętu teleinformatycznego i łączności oraz samochodów oznakowanych i nieoznakowanych. W tym roku planowany jest zakup, przy wsparciu miasta, kolejnego auta oznakowanego.


Piotr Puchalski