Wiadomości
fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

piątek,

15 marca 2019

14:19

Uwaga, załamanie pogody! W nocy na Pomorzu może spaść nawet 15 litrów deszczu na metr kwadratowy

Dla województwa pomorskiego wydano meteorologiczne ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Od północy spodziewane są ulewne deszcze, a porywy wiatru sięgną co najmniej 90 km/h.

W piątkowe popołudnie pogoda nie rozpieszcza mieszkańców Pomorza. W większości miejsc jest pochmurno, deszczowo i wietrznie, a temperatura nie przekracza 9 stopni Celsjusza.

TO BĘDZIE CIĘŻKA NOC


To jednak tylko preludium przed nocą z piątku na sobotę. Od północy nad Pomorzem spodziewane są ulewne deszcze - spaść ma nawet 15 litrów wody ma metr kwadratowy. Porywy wiatru sięgną co najmniej 90 kilometrów na godzinę. Nocne załamanie pogody mamy odczuwać także kolejnego dnia.

- Sobota, przynajmniej w godzinach przedpołudniowych, upływała będzie pod znakiem intensywnych opadów deszczu. Później będzie się powoli przecierać, a deszcze powinny zanikać, pojawią się przejaśnienia. Dużo ładniejsza będzie niedziela, kiedy temperatura utrzymywać się będzie w okolicach 12 stopni, nie spodziewamy się też opadów. To może być najcieplejszy dzień prawie do końca marca - zapowiada Sławomir Guzek, dyżurny synoptyk biura IMGW w Gdyni. 

WINNY HENRYK

Ostrzeżenie o nocnych ulewach i wichurach możemy przeczytać także na stronie Info Meteo - Elbląg. Za zmianą pogody ma stać niż Henryk. 

- Nad Zatoką Gdańską podmuchy północno-zachodniego wiatru rozpędzą się, gdy Henryk odsuwać się zacznie na wschód - wówczas należy oczekiwać przejściowo silnych porywów do maksymalnie 80-90 km/h w powiatach północnych Żuław Wiślanych, nad Mierzeją oraz w Trójmieście. Stanie się tak w drugiej części nocy lub nad ranem w sobotę - czytamy w ostrzeżeniu.Marcin Lange/mrud