Wiadomości
Zamiast biletu – zadanie matematyczne. Wyjątkowa akcji w gdańskim tramwaju Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

czwartek,

14 marca 2019

12:38

Zamiast biletu – zadanie matematyczne. Wyjątkowa akcja w gdańskim tramwaju

"Kacper ma tyle samo braci, co sióstr. Jego siostra Ola ma połowę mniej sióstr niż braci. Ile jest dzieci?" . Między innymi z takimi zadaniami musieli radzić sobie gdańszczanie, którzy w drodze z przystanku Strzyża chcieli za darmo dojechać do Jelitkowa.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi, 14 marca o godzinie 10.00 z pętli tramwajowej Strzyża na trasę wyjechał zabytkowy tramwaj w kierunku MATEMATYKA. Każdy pasażer zabytkowego tramwaju dostał bezpłatny bilet z zadaniem do rozwiązania, a kontrolerzy sprawdzali wyniki.

PODSTAWY, O KTÓRYCH MUSIMY PAMIĘTAĆ

Pomysłodawczyni gdańskiego przystanku MATEMATYKA, Katarzyna Maszka, przekonuje, że królowa nauk może być fascynująca dla przedszkolaka, i dla siedemdziesięciolatka. Można ją lubić w każdym wieku, a podróż matematycznym tramwajem będzie do tego dobrym pretekstem.

- Chcemy, żeby o tej matematyce się mówiło i żeby ludzie przestali się jej bać. Po szkole zapominamy o matematyce, a przecież potrzebujemy jej każdego dnia. Musimy kontrolować, czy dobrze wydano nam resztę w sklepie, na co możemy przeznaczyć wypłatę. Ta podstawowa matematyka jest bardzo ważna i trzeba o tym pamiętać i do niej wracać – tłumaczyła pani Katarzyna.

 

AK2A7477

Fot. Jacek Klejment/Radio Gdańsk 


Wydarzenie wspierają: Fundacja Gdańska, GAiT, Stowarzyszenie Morena, Miasto Gdańsk oraz Szkoła Podstawowa nr 7
0. 

 

jK


Zobacz Galerię