Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

piątek,

01 marca 2019

21:00

Pomorscy Pracodawcy Roku 2018 odebrali nagrody. Tak wyglądała uroczysta gala w Gdańsku [ZDJĘCIA]

Ponad 700 przedstawicieli firm i instytucji otoczenia biznesu, parlamentarzystów, przedstawicieli władz państwowych, samorządowych oraz ze świata kultury i mediów pojawiło się na Gali Pracodawców Pomorza. W piątek w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Amber Expo w Gdańsku wręczono statuetki i wyróżnienia m.in. dla Pomorskiego Pracodawcy Roku 2018.

Wyróżnienia, statuetki i tytuł Pomorskiego Pracodawcy Roku 2018 są przyznawane firmom, które osiągając planowane wyniki ekonomiczno-gospodarcze, przestrzegały zasad odpowiedzialności społecznej przy równoczesnym poszanowaniu reguł etyki zawodowej. W swojej działalności mają kłaść nacisk na rozwój i innowacje, jednocześnie nie zapominając o pracownikach, systematycznie inwestując w kapitał ludzki.

NAJLEPSI PRACODAWCY

W tym roku nagroda Pomorskiego Pracodawcy Roku w kategoriach mikro, małych, średnich i dużych firm powędrowały do: Studia 102, El-Mark, Euro Stylu i zakładów Farmaceutycznych Polpharma. - Tradycyjnie, kolejny już raz, rywalizacja była zacięta, a poziom wysoki - mówił dyrektor Tomasz Limon z organizacji Pracodawców.

- Komisja konkursowa złożona z członków naszej organizacji przedsiębiorców bardzo krytycznie podchodziła do wyboru. Na pewno duże znaczenie ma bieżąca działalność gospodarcza przedsiębiorców i ich wyniki finansowe, ich etyczny sposób prowadzenia biznesu, społeczna odpowiedzialność biznesu, jak również wzrost lub spadek zatrudnienia - tłumaczył Tomasz Limon.

NAGRODY SPECJALNE

Podczas gali wręczono również nagrody specjalne, takie jak „Złoty Oxer”, „Primum Cooperatio” czy „Przedsiębiorca Odpowiedzialny i Wrażliwy Społecznie” i „Negotium Pro Cultura”. Te trafiły do: twórców LPP, Zakładu produkcyjnego Meyn Polska, Portu Lotniczego Gdańsk, Zakładu Lubiana, Zarządu Morskiego Portu Gdynia i Andrzeja Stelmasiewicza - prezesa firmy Aste i fundatora fundacji Wspólnota Gdańska. 

Na gali pojawili się też goście specjalni - pianista Leszek Możdżer i saksofonista Przemek Dyakowski. Za oprawę muzyczną byli odpowiedzialni Sergiej Kriuczkow i Riverboat Ramblers Swing Orchestra.

 

sp/mkul/mili


Zobacz Galerię