Wiadomości
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay

środa,

20 lutego 2019

17:40

Mieli molestować niepełnosprawną intelektualnie 14-latkę. Gdyński sąd wznowił postępowanie w sprawie dwóch obcokrajowców

Sąd Rejonowy w Gdyni wznowił w środę postępowanie ws. dwóch Algierczyków, oskarżonych o molestowanie seksualne w lipcu 2017 r. 14-letniej dziewczyny z niepełnosprawnością intelektualną. Cudzoziemcy, w wieku 25 i 26 lat, odbywali w Gdyni szkolenie żeglarskie.

Gdyński sąd miał w środę ogłosić wyrok w procesie dwóch obywateli Algierii. Ich proces, z uwagi na ochronę dóbr osobistych pokrzywdzonej, toczy się za zamkniętymi drzwiami. Dziennikarze nie zostali wpuszczeni w środę na salę rozpraw gdyńskiego sądu. Po wyjściu obrońca i prokurator powiedzieli mediom, że wyrok tego dnia nie zostanie ogłoszony.

DZIEWCZYNKA ZOSTANIE PODDANA BADANIOM 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk poinformowała, że sąd wznowił w środę postępowanie sądowe, aby poddać badaniu psychologicznemu pokrzywdzone dziecko.

Ammarowi M. i Ahmedowi B. Prokuratura Rejonowa w Gdyni zarzuciła, że 30 lipca 2017 roku, "wykorzystując bezradność pokrzywdzonej oraz niezdolność zrozumienia ich zachowania, wspólnie i w porozumieniu doprowadzili ją do obcowania płciowego oraz do poddania się innej czynności seksualnej".

DO 12 LAT WIĘZIENIA

Cudzoziemcy, którym prokuratura zarzuciła wykorzystanie 14-latki, przebywali w Gdyni na szkoleniu, podczas którego w jednej z gdyńskich stoczni uczyli się obsługi jednostki pływającej, budowanej na potrzeby Wyższej Szkoły Morskiej Algierii. Do przestępstwa miało dojść w okolicach boiska szkolnego, z którego obywatele Algierii korzystali podczas pobytu w Gdyni.

Oskarżonym grozi kara od 2 do 12 lat więzienia. Od sierpnia 2017 r. Algierczycy przebywają w areszcie.

 

PAP/mm