Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

wtorek,

12 lutego 2019

12:09

Na co w Gdańsku zwróci uwagę Grzegorz Braun? "Absurdem jest fundowanie teraz domków dla zwierząt futerkowych"

"Gdańsk dla Gdańszczan i dla Rzeczypospolitej Polskiej" - pod tym hasłem Grzegorz Braun będzie prowadził kampanię wyborczą. Kandydat na prezydenta Gdańska planuje spotkania i rozmowy z gdańszczanami w "różnych zakątkach miasta".
Sam - jak przyznał - skupia się teraz na zgłębianiu wiedzy o mieście. – W tych dniach "doktoryzuję" się z budżetu Gdańska i znajduję tam cuda. Nie ja jeden widzę, jakim absurdem jest – przy całym szacunku dla miłośników zwierząt – fundowanie domków dla zwierząt futerkowych, podczas gdy nie wszyscy gdańszczanie mają komfort posiadania własnego, bezpiecznego lokum – mówił podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami.
 
"MAŁE FIRMY SOLĄ ZIEMI"


Zdaniem Grzegorza Brauna gdańszczanie powinni być współgospodarzami miasta, a miasto powinno im ułatwiać przejmowanie lokali na korzystnych warunkach. Dotyczy to choćby lokalnych przedsiębiorców. - Miasto Gdańsk nie patrzyło do tej pory życzliwym okiem na gdańskich rzemieślników, małe firmy, które są solą ziemi każdej gospodarki. Miasto Gdańsk nie ułatwiało sprzedaży lokali – komentował kandydat na prezydenta Gdańska.

O fotel prezydenta Gdańska walczą - oprócz Grzegorza Brauna - Aleksandra Dulkiewicz i Marek Skiba. Wybory odbędą się 3 marca.

 

Aleksandra Nietopiel/mili