Wiadomości
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Flickr

wtorek,

12 lutego 2019

07:47

Podają się za pracowników PEWIK i korzystają z fałszywych banknotów. Uwaga na oszustów w Gdyni

Weszli do mieszkania, bo "chcieli sprawdzić działanie wodomierzy". Wizyta skończyła się kradzieżą 100 złotych. Uwaga na oszustów w Gdyni.

Spółka PEWIK ostrzega przed oszustami. którzy podają się za jej pracowników.

FAŁSZYWY BANKNOT?

Jak informuje firma, do mieszkanki jednego z gdyńskich osiedli przyszli dwaj mężczyźni podający się za pracowników PEWIK. "Oświadczyli, że muszą sprawdzić działanie wodomierzy. Po oględzinach stwierdzili, że jest nadpłata 100 zł i chcą ją zwrócić. Przekazali kobiecie banknot 200 zł oczekując wydania reszty. Banknot 200 zł prawdopodobnie był fałszywy" - ostrzegają przedstawiciele firmy.

JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ?

By uchronić się przed oszustami, trzeba pamiętać, że pracownicy PEWIK nie pobierają ani nie zwracają żadnych pieniędzy. Wszelkiego rodzaju opłaty i zwroty dokonywane mogą być tylko w kasie PEWIK lub przelewami bankowymi. Warto również zwrócić uwagę na to, czy osoby podające się za pracowników spółki posiadają służbowe identyfikatory. W razie wątpliwości można poprosić o ich okazanie. "Zawsze można też zadzwonić na numer alarmowy 994 do dyspozytorni PEWIK Gdynia i zapytać, czy tego dnia wizyta pracownika była zaplanowana" - czytamy w komunikacie spółki.

 

oprac. mili