Wiadomości
Aleksandra Dulkiewicz pełni obowiązki prezydenta Gdańska. Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

poniedziałek,

11 lutego 2019

17:35

Skarga Grzegorza Brauna na komitet Aleksandry Dulkiewicz odrzucona. Podpisy nie straciły ważności

Sąd Najwyższy odrzucił skargę Grzegorza Brauna na komitet Aleksandry Dulkiewicz. Zebrane dotąd podpisy zachowują ważność. Taką informację przekazał nam Krzysztof Michałowski z biura prasowego Sądu Najwyższego.
Tydzień temu kandydat na prezydenta Gdańska Grzegorz Braun złożył zawiadomienie do Państwowej Komisji Wyborczej o błędach w zgłoszeniu komitetu wyborczego Aleksandry Dulkiewicz, którego nazwa była podobna do nazwy stowarzyszenia Wszystko dla Gdańska. Gdy PKW postanowiło o zmianie nazwy komitetu Dulkiewicz, Braun złożył skargę na postanowienie komisji do Sądu Najwyższego. Jego zdaniem zebrane wówczas podpisy nie powinny zostać uznane za ważne.

W poniedziałek około godziny 16 Sąd Najwyższy na niejawnym posiedzeniu odrzucił skargę Grzegorza Brauna. Tym samym podpisy poparcia dla kandydatki komitetu Wszystko dla Gdańska Aleksandry Dulkiewicz zachowują ważność.
 
Wybory przedterminowe w Gdańsku odbędą się 3 marca. Oprócz Aleksandry Dulkiewicz i Grzegorza Brauna kandyduje również Marek Skiba z komitetu Odpowiedzialni - Gdańsk.
Rafał Mrowicki