Wiadomości
Fot. Maciej Kosycarz/KFP

poniedziałek,

11 lutego 2019

16:30

Chwarzno-Wiczlino z nową linią autobusową, pierwszą wewnątrz dzielnicy. "Nazywamy ją szkolną"

Gdynia szykuje się do uruchomienia nowej linii autobusowej dla mieszkańców Chwarzna i Wiczlina. Godziny odjazdów będą dopasowane do godzin zajęć lekcyjnych.
Autobusy z numerem 272 po raz pierwszy na trasę wyjadą tuż po feriach, w poniedziałek 25 lutego. Kursować będą, w zależności od pory dnia, między Niemotowem a pętlami autobusowymi Wiczlino Działki, Chwarzno Sokółka i Chwarzno Apollina. Dziennie wykonywanych ma być kilkanaście kursów.


"LINIA SZKOLNA"

- To kolejny etap wprowadzania zmian w komunikacji miejskiej w tej części miasta - mówi pomysłodawca nowej linii radny Gdyni Jakub Ubych. - Linia 272 będzie pierwszym połączeniem autobusowym wewnątrz dzielnicy. W gruncie rzeczy nazywamy ją "szkolną", ponieważ godziny odjazdów będą dopasowane do zajęć lekcyjnych w szkołach przy ulicach Jowisza i Wiczlińskiej. Nie zmienia to oczywiście faktu, że będzie ona dostępna dla wszystkich mieszkańców. Ważną kwestią jest to, że przystankiem początkowym i końcowym dla linii 272 będzie Niemotowo, czyli ta część Wiczlina, która jak dotąd była najsłabiej objęta siatką połączeń komunikacji miejskiej - dodaje Ubych.

KOLEJNE ZMIANY

To nie pierwsza zmiana wprowadzona przez ZKM w Chwarznie i Wiczlinie. Wcześniej zmieniono tam trasę linii 147, a linię pospieszną "K" wprowadzono na dzielnicowe ulice. Wybudowano też nowe przystanki autobusowe.


Marcin Lange/puch