Wiadomości
Fot. Studio Architektoniczne KWADRAT

niedziela,

10 lutego 2019

13:16

Kiedy w końcu powstanie nowa marina w Gdyni? "Teraz negocjujemy z kolejnym inwestorem"

Minęły cztery lata od zapowiedzi budowy nowej mariny przy nabrzeżu Beniowskiego w Gdyni, a inwestycja nadal się nie rozpoczęła. Spółka Nowa Marina, którą powołał Polski Związek Żeglarski razem z mającymi tam swoje siedziby klubami żeglarskimi i Związkiem Harcerstwa Polskiego, wciąż nie zdołała pozyskać inwestora. Ponadto za miesiąc wygasa pozyskane w 2016 roku pozwolenie na budowę.

- Zrezygnowaliśmy z pomysłu zaciągnięcia kredytu inwestycyjnego i cały czas intensywnie poszukujemy inwestora na to przedsięwzięcie - mówi Bogusław Witkowski, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego. - Z jedną firmą, która była zainteresowana udziałem w inwestycji, prowadziliśmy zaawansowane rozmowy i pod koniec 2018 roku wydawało się, że doprowadzimy je do finału. Niestety, ostatecznie do tego nie doszło. Teraz negocjujemy z kolejnym inwestorem i mam nadzieję, że niebawem uda się sfinalizować rozmowy - dodaje Witkowski.

WIELOFUNKCYJNE CENTRUM

W miejscu dotychczasowych budynków mariny powstać ma wielofunkcyjne centrum hotelowo-biurowe z infrastrukturą usługową, wraz ze zintegrowaną bazą dla ośrodków żeglarskich. Łączna powierzchnia zabudowy przekroczyć ma 9 tys. m kw.. Znajdzie się tam hotel z prawie 200 apartamentami, część handlowo-usługowa, biurowa, a także 5,5 tys. m kw. powierzchni przeznaczonej dla gdyńskich klubów żeglarskich i dla ZHP. W 2015 roku inwestycje wyceniano na 160 milionów złotych.

Marcin Lange/pOr