Wiadomości
Fot. Wikimedia Commons

niedziela,

10 lutego 2019

09:51

Pomorskie na targach turystycznych w Tel Awiwie i Berlinie. "Chcemy zaprosić do siebie jeszcze więcej turystów"

Województwo pomorskie promuje się zagranicą. Już w najbliższy wtorek odbędzie się prezentacja na targach w Izraelu, a w marcu w Niemczech. - Mamy bogatą ofertę i chcemy ją pokazać organizatorom wycieczek i klientom - mówi Marta Chełkowska, prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

- Od dwóch lat mamy stałe połączenie Tel Awiw-Gdańsk i oczekujemy, że ta oferta będzie coraz bardziej atrakcyjna i będziemy mogli jeszcze więcej turystów zaprosić do siebie - dodaje Chełkowska.

OFERTA ROWEROWA

W marcu Pomorze weźmie udział w targach w Berlinie w Niemczech. - Tam opowiemy przede wszystkim o ofercie rowerowej, o tym, że turystyka rowerowa się rozwija. Budujemy 600 km tras rowerowych - północną i wzdłuż Wisły. Efekty będą za dwa lata, ale już należy mówić o możliwościach, jakie będą mieć zagraniczni turyści - podkreśla prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Targi Turystyczne ITB Berlin odbędą się w dniach 6-10 marca. To jedna z największych na świecie tego typu imprez. W tym roku wystawi się na niej prawie 200 krajów.

Iwona Wysocka/pOr