Wiadomości
Fot. PAP/Paweł Supernak

piątek,

08 lutego 2019

22:42

Rejestracja Grzegorza Brauna jako kandydata w przedterminowych wyborach na prezydenta Gdańska odroczona

Jak informuje biuro prasowe KWW Grzegorza Brauna - Miejska Komisja Wyborcza w Gdańsku odroczyła rejestrację do poniedziałku.

W rozesłanym do mediów komunikacie czytamy: "Jako powód podała fakt, że w obowiązującym formularzu zgłoszeniowym w miejscu informacji o adresie zamieszkania kandydata zgadnie ze stanem faktycznym wpisany został adres zamieszkania. Komisja uznała jednak, że w tej rubryce powinien był zostać wpisany adres, pod którym Kandydat widnieje w rejestrze wyborców. Ten rzekomy błąd został usunięty, jednak mimo to kandydat nie został zarejestrowany".

Nie udało nam się uzyskać komentarza w tej sprawie od Miejskiej Komisji Wyborczej.

JAKO TRZECI

Termin składania list poparcia dla kandydatów w wyborach samorządowych minął w środę o północy. Jako pierwszy, jeszcze we wtorek, zgłoszenie o rejestrację złożył Komitet Wyborczy Wyborców Wszystko dla Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Członkowie komitetu zebrali w środę dodatkowe 25 tysięcy podpisów poparcia dla jej kandydatury. Wymaganą liczbę podpisów złożył też komitet Odpowiedzialni - Gdańsk Marka Skiby. Komisja wyborcza zweryfikowała pozytywnie ponad 3 tysiące 800 podpisów pod jego kandydaturą. Jako ostatni swoje zgłoszenie i niemal 6 tysięcy podpisów dostarczył Grzegorz Braun.

Wybory w Gdańsku odbędą się 3 marca. Początkowo chęć startu w nich wyraziło osiem osób.

 

Sebastian Kwiatkowski/mk