Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel

piątek,

08 lutego 2019

14:37

Już 9 maluchów przyszło tu na świat, ale pierwsza była Maja. Nowe miejsce do rodzenia w Gdańsku

Więcej miejsca, komfort i nowoczesność. Nowa Położnicza Izba Przyjęć UCK w Gdańsku już działa. Tym samym zakończyła się przeprowadzka pacjentów i sprzętów ze szpitala na Klinicznej.

Nowy oddział położniczy UCK przy Smoluchowskiego w Gdańsku znajduje się na IV piętrze. To, co wyróżnia nowe miejsce, to przede wszystkim przestrzeń. Sal jest więcej, są jedno- i dwuosobowe, a każda ma łazienkę.

URODZIŁO SIĘ JUŻ 9 MALUCHÓW

Z Kliniki Neonatologii przy Klinicznej zostało przewiezionych 20 dzieci. Do piątku do południa na świat przyszło w nowym miejscu 9 maluchów. Jako pierwsza urodziła się Maja, która jest wcześniakiem. Podczas oficjalnej inauguracji przywitano też ostatnie dzieci urodzone w szpitalu przy Klinicznej. Po Józefie, który urodził się w poniedziałek przed 09:00, na świat przyszły jeszcze bliźniaki Kasia i Grzesiu, które przebywają już w nowym szpitalu, gdzie nabierają sił.

- Na razie się uczymy. Patrzymy, co gdzie jest. Mamy opracowany plan sprawnego poruszania się traktem przy przewożeniu pacjentek. Wciąż jednak jesteśmy jeszcze w trakcie rozpakowywania kartonów i nauki tego, co nowe - przyznaje dr Iwona Domżalska-Popadiuk, ordynator Kliniki Neonatologii. Lekarka ma nadzieję, że w skali roku na świat w nowym miejscu przyjdzie więcej dzieci.

Aleksandra Nietopiel/mar


Zobacz Galerię