Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

piątek,

08 lutego 2019

07:32

Jak walczyć z przewlekłym bólem? Co oprócz przyjmowania tabletek? Na te pytania odpowiedzą eksperci

Większość osób po 40. roku życia odczuwa rozmaite dolegliwości bólowe, które z wiekiem mogą się nasilać. Czy musi nas boleć? Jak i gdzie powstaje mechanizm bólu, czy można go skutecznie kontrolować? Co można zrobić oprócz przyjmowania tabletek, żeby pozbyć się dolegliwości bólowych? O tym w poniedziałek 11 lutego o 14:00 mówić będą eksperci z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego podczas spotkania zorganizowanego dla pacjentów i słuchaczy Radia Gdańsk.

Dr n. med. Irmina Śmietańska i dr n. med. Marek Suchorzewski z Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku odpowiadać będą na pytania prowadzącej spotkanie dziennikarki Radia Gdańsk Joanny Matuszewskiej, a także na te zadawane przez uczestników. Spotkanie zaplanowano w holu szpitala UCK przy ul. Smoluchowskiego 17 w Gdańsku (Centrum Medycyny Inwazyjnej, tzw. nowy szpital) - na I piętrze, przy restauracji Witaminka.

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ BÓL?

Podczas spotkania będzie się można dowiedzieć, m.in. jak długo po wykonanych zabiegach operacyjnych mogą utrzymywać się dolegliwości bólowe, co to jest ból przewlekły, promieniujący, jak leczy się migreny oraz bóle kostno-stawowe w tym kręgosłupa.

WSPÓLNY PROJEKT

Spotkania z cyklu "Bądź zdrów bez kolejki" to wspólny projekt Radia Gdańsk, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Joanna Matuszewska/pOr