Wiadomości
Joannie Segelstrom grozi 10 lat więzienia Fot. policja

czwartek,

07 lutego 2019

12:35

Dzieła sztuki, szybki zysk, a w konsekwencji gigantyczne oszustwo. Straty na 300 milionów złotych. Widziałeś tę kobietę?

Dwukrotnie wzrosła liczba pokrzywdzonych w śledztwie dotyczącym szwedzkiej galerii New Form, która miała swoje oddziały w północnej Polsce. Oferowała zakup dzieł sztuki i po roku odkupienie ich z nawet 30-procentowym zyskiem. Ostatecznie jednak nie wypłacała pieniędzy.

Prokuratura przesłuchała już 700 osób, które straciły w sumie ponad 300 milionów złotych. Właścicielka galerii Joanna Segelstrom jest podejrzana o oszustwo na dużą skalę i pranie brudnych pieniędzy.

CZERWONA NOTA INTERPOLU

- Na razie nie udało się jej zatrzymać - mówi Paweł Sawoń z Prokuratury Regionalnej w Białymstoku - Z uwagi na ukrywanie się podejrzanej, obecnie poszukiwana jest międzynarodowym listem gończym z tak zwaną czerwoną notą Interpolu, a to oznacza, że zatrzymanie takiej osoby traktowane jest w sposób priorytetowy - dodaje Sawoń.

Rok temu do kilku oddziałów Galerii New Form w Polsce weszli celnicy i ABW. Zarekwirowali 5 milionów złotych, porsche, srebro i złoto oraz mnóstwo dokumentów.

Joannie Segelstrom grozi 10 lat więzienia.

Grzegorz Armatowski/mmt