Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski

środa,

06 lutego 2019

09:35

Fałszywy lekarz okradł mieszkankę Gdańska. Kobieta straciła 200 tysięcy złotych

Fałszywy lekarz oszukał mieszkankę Gdańska. Przez internet wyznał jej miłość i nakłonił do przelania w sumie ponad 200 tysięcy złotych. Oszusta szuka teraz policja.
55-latka poznała go przez jeden z portali randkowych. Mężczyzna podał się za lekarza, który obecnie jest na misji pokojowej ONZ w Kabulu. Po wymianie kilku maili, wyznał jej miłość i zadeklarował spotkanie na żywo. Przekonywał, że nie ma dostępu do swojego konta bankowego i nakłonił kobietę, aby zapłaciła za jego urlop w Polsce - mówi aspirant Karina Kamińska z gdańskiej policji.

24 TYSIĄCE

- Pokrzywdzona wybrała najdłuższy termin, za który miała zapłacić, zgodnie z dyspozycją w mailu, ponad 24 tysiące złotych. Potem przychodziły kolejne maile z dyspozycjami wpłat m.in. za bilet lotniczy, ubezpieczenie i opłaty lotniskowe i inne tego typu działania. W sumie 55-latka przelała ponad 200 tysięcy złotych - mówi Kamińska.

Kobieta zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem dopiero wtedy, gdy mężczyzna poprosił o kolejne pieniądze. Tym razem miały pójść na sfinansowanie przelotu z Kabulu do Polski prywatnym śmigłowcem. Gdańszczanka zgłosiła sprawę na policję, a rzekomy lekarz urwał kontakt.

Policja ostrzega, aby nie przelewać pieniędzy nieznajomym. Każdą podobną próbę najlepiej od razu zgłosić w najbliższym komisariacie.

Grzegorz Armatowski/mar