Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Reporter/Wojciech Stróżyk

czwartek,

31 stycznia 2019

14:07

Robert Biedroń chce odejścia od węgla. W niedzielę konwencja założycielska jego partii

Całkowite odejście od węgla - to będzie jeden z głównych postulatów nowego projektu politycznego Roberta Biedronia. Konwencja założycielska nowej partii odbędzie się w niedzielę w Warszawie. A w czwartek w Gdańsku, na Ołowiance, konferencję zorganizowały osoby zaangażowane w tworzenie ruchu na Pomorzu.

Beata Maciejewska i Marek Rutka zdradzili część postulatów, o których w niedzielę będzie mówił Robert Biedroń. Większość z nich nadal jest tajemnicą, ale wydaje się, że o jednym z najważniejszych poinformowano. To całkowite odejście od węgla.

- Z Robertem Biedroniem współpracowałam w Słupsku i mogę powiedzieć, że Słupsk był zalążkiem tej polityki. Bardzo ważną rzeczą były właśnie zrównoważony rozwój i energetyka odnawialna. Dlatego w programie Roberta Biedronia znajdzie się odejście od węgla i postawienie na odnawialne źródła energii. Idziemy drogą, która pozwala nam wykorzystać czyste i dostępne dla ludzi źródła energii, takie, które każdy z nas może wykorzystać mając choćby kawałek dachu - mówiła Beata Maciejewska.
 
SPOTKANIA W MAŁYCH MIASTACH

Z kolei Marek Rutka podkreślał, że program partii Roberta Biedronia nie jest programem tworzonym tylko przez mieszkańców wielkich miast.

- Pierwsza burza mózgów, podczas której Robert Biedroń gromadził pomysły obywateli, odbyła się w Gdańsku, w Europejskim Centrum Solidarności. Zorganizowaliśmy jednak podobne spotkania także w Czersku i Pucku. I to dobitnie pokazuje, że Robert nie jeździ tylko po dużych ośrodkach miejskich, po aglomeracjach, ale także po małych miejscowościach i również tam zbiera pomysły - mówił Marek Rutka.

W konwencji założycielskiej partii Roberta Biedronia w Warszawie ma wziąć udział osiem tysięcy osób. Z Pomorza do stolicy pojedzie około 400 sympatyków nowej inicjatywy.
Sylwester Pięta/mro