Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Anna Rezulak

środa,

30 stycznia 2019

12:01

Stefan W. przechodzi badanie psychiatryczne. Ma określić czy był poczytalny w chwili ataku na prezydenta Gdańska

Zabójca prezydenta Gdańska przechodzi w środę badanie psychiatryczne. Ma ono określić czy Stefan W. w chwili popełniania zbrodni był poczytalny. Badanie przeprowadza dwóch biegłych psychiatrów i odbywa się ono w warunkach izolacyjnych - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
- Jest to jednorazowe badanie. Po tym badaniu oczywiście biegli będą musieli dokonać oceny w kontekście zarzuconego przestępstwa, przy uwzględnieniu dokumentów, które zostały przekazane; zarówno dotyczących stanu zdrowia psychicznego, jak i związanych z przedstawionym podejrzanemu zarzutem - dodała.

OBSERWACJA PSYCHIATRYCZNA
 
Jeśli po jednorazowym badaniu biegli nie będą w stanie wydać opinii o stanie poczytalności i zdrowia Stefana W., wystąpią o zgodę na obserwację psychiatryczną. Zazwyczaj trwa ona około czterech tygodni.

Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 27-latek zadał Pawłowi Adamowiczowi trzy ciosy nożem. Prezydent Gdańska zmarł dzień później w szpitalu. Zabójca nie przyznaje się do winy. Grozi mu dożywocie.
 
Grzegorz Armatowski/mk