Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś

piątek,

25 stycznia 2019

07:32

"Trudno wyobrazić sobie oglądanie filmów z remontem za ścianą". Co się stanie ze słupskim Kinem Rejs?

Nawet pół roku może być nieczynne kino Rejs w Słupsku. Nie jest również wykluczone, że zostanie przeniesione w inne miejsce. Wiele zależy od wyniku przetargu na generalny remont Młodzieżowego Centrum Kultury, którego kino jest częścią.
Koszt remontu "emceku" pierwotnie szacowano na nieco ponad pół miliona złotych. Teraz mówi się o czterech milionach. Remont nie będzie obejmował części kinowej, ale co przyznaje dyrektor wydziału kultury urzędu miejskiego w Słupsku Magdalena Mijewska, trudno sobie wyobrazić seanse kinowe z remontem za ścianą.


"GINĘŁY MATERIAŁY BUDOWLANE"

- Obiekt był budowany w czasach, gdy część materiałów ginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Nie wiemy, jaki będzie wynik przetargu na termomodernizację oraz remont MCK. Rozmawiamy o czasowej relokacji kina, bo remont na pewno utrudni działalność. Rozmawiamy, szukamy rozwiązania, wszystko wskazuje na to, że ten remont zostanie przeprowadzony, wszystko wyjaśnia nam rozstrzygnięcie przetargu.

kino rejs5na8Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś


PRZENIESIENIE MŁODZIEŻOWEGO CENTRUM KULTURY

Prace modernizacyjne są planowane od połowy roku. Urzędnicy rozważają czasowe przeniesienie projekcji kinowych do budynku teatru Rondo lub do Spichlerza Białego, który jest częścią muzeum zamkowego. Jeśli koszty remontu okażą się zbyt wysokie nie jest również wykluczone przeniesienie na stałe Młodzieżowego Centrum Kultury do budynku wygaszanego gimnazjum przy ulicy Banacha. Na potrzeby kina Rejs powstałoby dodatkowe skrzydło obiektu. Urzędnicy na razie nie chcą tej ewentualności komentować.

AMBITNE KINO STUDYJNE ORAZ FILMY OFFOWE

Kino Rejs w Słupsku zostało wyremontowane w roku 2014. Placówka jest też wyposażana w nowoczesny sprzęt do projekcji filmów oraz nowe fotele. Prezentuje głównie ambitne kino studyjne oraz filmy offowe, które cieszą się sporą popularnością.


Przemysław Woś/puch